AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

SPUR předal první respirátory z tchajwanské linky Kroměřížské nemocnici
 
Autor / zdroj foto: Kateřina Martykánová

Kroměříž

Zástupce společnosti SPUR předal ve středu Kroměřížské nemocnici první část nano respirátorů vyrobených na automatické lince, kterou věnovala České republice tchaj-wanská vláda. Nanovlákenné respirátory třídy FFP2 darovala firma dle svého slibu zdravotníkům v první linii. Celkově již SPUR poskytl zdarma potřebným přes 250 tisíc respirátorů.

Kroměřížská nemocnice je prvním zdravotnickým zařízením, kam v těchto dnech směřují nano respirátory SPURTEX® V100 FFP2 NR z tchaj-wanské linky. Jejím zdravotnickým pracovníkům předala společnost SPUR zdarma 5 400 kusů těchto respirátorů. „Považujeme za klíčové, aby právě lékaři a další zdravotničtí pracovníci byli vybaveni kvalitními nano respirátory, které jim zajistí spolehlivou ochranu před koronavirem,“ uvedl Petr Jumar, obchodní zástupce společnosti SPUR, a dodal, že nemocnice mají zpravidla svázané ruce z důvodu zákona o veřejných zakázkách. Nedaří se jim tak dosáhnout na odpovídající osobní ochranné pomůcky, protože se při nákupu zohledňuje cena před kvalitou. Z tohoto důvodu se také SPUR zavázal při převzetí linky věnovat zdarma část produkce z linky právě zdravotníkům do první linie.

„Jsme opravdu velmi rádi, že se společnost Spur rozhodla naši nemocnici podpořit. Respirátory se v celém provozu nemocnice používají denně ve velkém objemu a každá taková pomoc je pro nás důležitá. Moc za ni děkujeme,“ uvedla předsedkyně představenstva Kroměřížské nemocnice Lenka Mergenthalová.

Nanorespirátory z tchaj-wanské linky budou v průběhu dalších týdnů předány i nemocnicím v Jihlavě, Novém Městě na Moravě, Havlíčkově Brodě, Pelhřimově, Třebíči, do společnosti Krajská zdravotní, a.s. sdružující nemocnice Ústeckého kraje a dalších nemocnic. „Celkově nyní poskytneme do těchto zdravotnických zařízení na 40 tisíc ks nanorespirátorů. Evidujeme však požadavky ze strany dalších moravských a českých nemocnic, které budeme postupně také zásobovat,“ přislíbil obchodní manažer značky SPURTEX® David Pospíšil.

Linka s měsíční kapacitou až 1 milionů kusů respirátorů, která je v majetku státního podniku Technický a zkušební ústav stavební Praha, s.p., byla ve Zlíně uvedena do provozu 11. března 2021. Jedná se o technicky nejdokonalejší zařízení, které má společnost SPUR nyní k dispozici. V současné době provozuje firma 7 linek s celkovou kapacitou přesahující 5 milionů kusů nanorespirátorů za měsíc.

Od zahájení výroby nanorespirátorů daroval SPUR již přes 250 tisíc kusů, včetně daru Statutárnímu městu Zlín, Zlínskému kraji, Naději, Armádě spásy, Dobrému andělu a dalším nadacím a charitativními organizacím.

Společnost SPUR, a.s. se sídlem ve Zlíně je tradiční rodinná firma, která se zabývá výrobou plastových výrobků již 29 let. Moderní a prosperující společnost vyrostla na základech Zlínského výzkumného ústavu založeného v roce 1934 firmou Baťa. Při výrobě vychází z vlastních výzkumně vývojových aktivit, které odrážejí aktuální trendy a požadavky současného trhu. Od počátku března 2020 zahájila výrobu osobních ochranných pomůcek z vlastní nanotextilie SPURTEX®. SPUR zaměstnává 245 pracovníků.

Autor / zdroj: Kateřina Martykánová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.