AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

17.9.2010

Ministr zdravotnictví: Platy mladých lékařů budou nižší než u učitelů

OLOMOUC

Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) v pátek v Olomouci konstatoval, že odměňování začínajících lékařů může být nižší, než tomu bude u mladých učitelů.

„Tarif mladých lékařů se pohybuje okolo 17 až 18 tisíc korun,“ řekl Heger. „Naproti tomu se učitelům garantuje, že budou mít minimálně 20 tisíc korun,“ dodal ministr. Situaci v odměňování zdravotnických pracovníků celkově označuje za nešťastnou. „Platy zdravotníků jsou vzhledem k jejich kvalifikaci a stupně zátěže nízké,“ řekl Heger.

Podle ministra je ovšem kolem "tabulek" zbytečná panika. Vysvětlil to tím, že co zaměstnanci ztratí na tarifu, získají v nadtarifní složce. I do budoucna je ovšem podle ministra zdravotnictví nutné počítat spíše se zmrazením mezd.

Heger dále řekl, že svým způsobem chápe iniciativu mladých lékařů nazvanou "Děkujeme, odcházíme". Ta hrozí hromadnými odchody do zahraničí. Na druhé straně se však hromadného exodu neobává. Podle jeho slov je v blízké cizině práce pro české lékaře málo a do vzdálenějších zemí pro různá rizika odcházet nebudou.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V Klentnici roste banán severu a kaki

Věděli jste, že na jižní Moravě, nedaleko Mikulova, v Klentnici rostou banány, tedy tzv. banány severu, neboli pawpaw? Exotické ovoce, které vypadá ja

Post

V Kině Portyč otevře oblíbená Vánoční prodejní výstava

Slavnostní zahájení již 17. ročníku benefiční akce s prodejem rukodělných výrobků se uskuteční pořadatel ve středu 27. listopadu a potrvá do neděle 8.

Post

Jedu v jedu. Výstava pojednává o přírodě, která je krásná, ale může být i nebezpečná

Jedu v jedu. Tak se jmenuje výstava pojednávající o přírodě, jíž jsme součástí. Je krásná, zároveň však může být i nebezpečná. Pokud ale víme, na co s

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA