AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

17.9.2010

Ministr zdravotnictví: Platy mladých lékařů budou nižší než u učitelů

OLOMOUC

Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) v pátek v Olomouci konstatoval, že odměňování začínajících lékařů může být nižší, než tomu bude u mladých učitelů.

„Tarif mladých lékařů se pohybuje okolo 17 až 18 tisíc korun,“ řekl Heger. „Naproti tomu se učitelům garantuje, že budou mít minimálně 20 tisíc korun,“ dodal ministr. Situaci v odměňování zdravotnických pracovníků celkově označuje za nešťastnou. „Platy zdravotníků jsou vzhledem k jejich kvalifikaci a stupně zátěže nízké,“ řekl Heger.

Podle ministra je ovšem kolem "tabulek" zbytečná panika. Vysvětlil to tím, že co zaměstnanci ztratí na tarifu, získají v nadtarifní složce. I do budoucna je ovšem podle ministra zdravotnictví nutné počítat spíše se zmrazením mezd.

Heger dále řekl, že svým způsobem chápe iniciativu mladých lékařů nazvanou "Děkujeme, odcházíme". Ta hrozí hromadnými odchody do zahraničí. Na druhé straně se však hromadného exodu neobává. Podle jeho slov je v blízké cizině práce pro české lékaře málo a do vzdálenějších zemí pro různá rizika odcházet nebudou.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V Ostravě dojde k dalšímu omezení hazardu

Obecně závazná vyhláška o loteriích začala v Ostravě platit 1. ledna 2017. K další regulaci v Ostravě dojde od 1. července letošního roku.

Post

Nový parkovací dům v centru Hradce Králové se otevře na začátku června

Od června budou moci motoristé v centru Hradce Králové využívat nový parkovací dům Jana Gayera s kapacitou 284 parkovacích míst.

Post

Komorní scéna Aréna uvádí poslední premiéru sezóny

Čtvrtou premiérou, která uzavře sezónu 2018/2019 v Komorní scéně Aréna, je Zimní slunovrat z pera současného německého autora Rolanda Schimmelpfenniga

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA