AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Pixabay
18.2.2020

Hradecké žáky čekají přijímačky nanečisto

HRADEC KRÁLOVÉ

Žáci hradeckých základních škol si budou moci 26. února vyzkoušet přijímačky na střední školy nanečisto. Projekt, který připravilo město ve spolupráci s vedením škol a odbornými pedagogy, je určený pro hradecké žáky devátých tříd. V letošním roce navíc došlo k doplnění projektu tak, že se do něho zapojí všech 16 hradeckých škol, na kterých probíhá výuka na druhém stupni. Skutečné přijímací zkoušky budou žáky čekat během dubna.

„Žákům bude určena cizí škola, kde si vyzkouší nanečisto absolvovat zkoušku za předem daných podmínek. Současně zjistí, jak na ně působí neznámé a nové prostředí, kterým budou nejen prostory školy, ale také náhodně vybraná skupina ostatních spolužáků ve třídě nebo neznámý pedagog zadávající úlohy,“ říká náměstek primátora pro oblast školství Martin Hanousek.

Pro žáky jsou připravené tři varianty zadání úloh z českého jazyka a matematiky, z nichž jedna bude použita jako ostrý test. Následně dojde k vyhodnocení vypracovaných odpovědí. „Školy a zúčastnění žáci se výsledky dozvědí nejpozději do druhého dne. Na základně počtu dosažených bodů z obou předmětů každý žák zjistí své číselné pořadí mezi všemi účastníky zkoušky,“ vysvětluje Hanousek.

Obdobný projekt probíhal již v minulosti: „Nově jsme tento projekt upravili tak, že zajistíme školám minimalizaci časových i finančních nároků spojených s jeho realizací, tedy tisk a distribuci materiálu zajistí město,“ dodává Hanousek.

Autor / zdroj: Kateřina Šmídová

DALŠÍ ČLÁNKY

Autobusy ve Zlínském kraji budou od 30. března jezdit opět podle jízdních řádů platných o letních prázdninách

V souvislosti s vládním nařízením spočívajícím v omezení pohybu osob v České republice z důvodu zamezení šíření koronaviru bude ve veřejné dopravě s p

Těžba lithia na Cínovci bude v českých rukou. ČEZ získá 51 procent ve společnosti Geomet

Zkoumání projektu těžby českého lithia postupuje do druhé fáze. ČEZ a jeho dceřiná společnost Severočeské doly se po důkladném prověření ložiska a zák

Jindřichův Hradec nakupuje už sedm let energie na komoditní burze

Město Jindřichův Hradec nakupuje dodávky energií pro své budovy a městské organizace už sedm let na Českomoravské komoditní burze Kladno.

DNES SE STALO

VYNÁLEZY28. března 1797

Nathaniel Briggs z New Hampshire patentuje svůj vynález valchy na praní prádla.

KATASTROFY28. března 1845

postihla Prahu rozsáhlá jarní povodeň. Byla zatopena většina Starého Města, níže položené části Malé Strany a Smíchova a Podskalí.

POZVÁNKA OBRAZEM