AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Zápisy prvňáčků v Hradci budou probíhat online celý duben
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Shutterstock

Hradec Králové

Stejně jako v loňském roce bude i letos probíhat zápis prvňáčků do hradeckých základních škol elektronickou formou po celý duben. K vyplnění formuláře se rodiče dostanou přes webové stránky vybrané školy. Ti, kteří nemají možnost využít elektronickou formu, se můžou v pátek 16. nebo sobotu 17. dubna zastavit k zápisu osobně přímo ve škole.

„V loňském roce jsme s touto formou zápisu dětí do škol začali a poměrně se nám osvědčila, rodiče ji využívali mnohem raději, jelikož se nemuseli soustředit na konkrétní termín, ale měli na zápis celý měsíc. Letos jsou tedy zápisy v obdobném stylu. Na webových stránkách školy naleznou rodiče odkaz, přes který bude probíhat zápis. V případech, kdy rodiče nemohou využít online formu zápisu dětí, jsou vyčleněny dva dny, kdy mohou dorazit osobně, ale bez dětí,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Na osobní zápis se mohou rodiče do škol dostavit v pátek 16. dubna v čase od 16 do 17 hodin a v sobotu 17. dubna od 9 do 10 hodin. U zápisu pak musí být předložen občanský průkaz zákonného zástupce, rodný list dítěte a zdravotní průkaz dítěte. „Pokud se rodiče dostaví osobně, bude nutné, aby dodržovali veškerá platná protiepidemická nařízení. Ve školách bude samozřejmě k dispozici také dezinfekce,“ doplnil primátor.

Do prvních tříd nastoupilo v minulém školním roce zhruba 950 prvňáčků, otevíralo se pro ně 37 tříd. „Za poslední roky rostou počty žáků nastupujících do prvních tříd základních škol. Očekáváme, že tento trend ještě nějakou chvíli potrvá a letos jich bude zase o něco více, i když to možná bude jen v řádu jednotek,“ doplnil vedoucí odboru školství Magistrátu města Hradce Králové Zbyněk Bárta. Město je zřizovatelem 17 základních škol.

Autor / zdroj: Kateřina Šmídová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.