AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Město Zlín chce v areálu ZŠ Slovenská vybudovat hřiště pro školáky, sportovní kluby, spolky i veřejnost
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Pixabay

Zlín

Ve všedních dnech dopoledne školákům ZŠ Slovenská a odpoledne, večer a ve víkendových dnech sportovním organizacím, spolkům a veřejnosti má sloužit víceúčelové sportoviště, jehož vznik schválili zlínští zastupitelé. 

Rozhodnutí zastupitelstva města Zlína ze čtvrtku 14. září je prvním krokem k zahájení významné investiční akce nazvané „Sportoviště u ZŠ Slovenská, Zlín“. Předpokládané náklady na realizaci se odhadují na 22 milionů korun bez DPH. Celková částka představuje i náklady na autorský, technický a rovněž BOZP dozor. „Město na akci vyčlení peníze z rozpočtu na rok 2024 s tím, že v případě vypsání vhodné dotační výzvy požádá o státní dotaci. V současnosti chceme situaci řešit přidělením finančních prostředků formou rozpočtového opatření. Důvodem pro vybudování tohoto na poměry školních hřišť velkorysého sportoviště je, že v odpoledních hodinách chceme odlehčit přetíženému Stadionu mládeže a právě i sportovní spolky z tohoto sportoviště by měli toto nové školní hřiště využívat,“ uvedl primátor Jiří Korec.

Současné školní sportoviště, které je ve správě ZŠ Slovenská, je místy v havarijním stavu a podle inspekční zprávy BOZP už nevyhovuje provozu. Chystaná rekonstrukce jej má proměnit v moderní sportoviště s umělými povrchy.

„Součástí zmodernizovaného areálu bude atletický ovál, oplocené centrální hřiště pro malou kopanou, osvětlení, samostatné oplocené víceúčelové hřiště pro volejbal, nohejbal, streetbal a florbal. Vznikne rovněž dráha se závodištěm pro skok do dálky, koulařský sektor, workout, několik sportovních a posilovacích prvků a mobiliář,“ sdělila náměstkyně primátora pro školství Martina Hladíková. Dodala, že celý areál doplní zpevněné plochy, schodiště, menší tribuna, objekt pro správce a zastřešené posezení.

Autor / zdroj: Tomáš Melzer

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.