AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Nový rektor Technické univerzity v Liberci Zdeněk Kůs nastoupí do finkce 1. února

LIBEREC

Profesor Zdeněk Kůs, kterého ve čtvrtek jmenoval prezident Václav Klaus rektorem Technické univerzity v Liberci, se ujme funkce 1. února. Kůs vystřídá rektora Vojtěcha Konopu, který řídil univerzitu sedm let.

„Přeji univerzitě, aby si i v budoucnu udržela pověst velmi kvalitní středně velké univerzity s vynikajícím výzkumem. Aby přitahovala ty studenty, kteří se opravdu chtějí něco naučit a poskytovala jim bezchybné služby a skvělé zázemí. Aby všichni zaměstnanci TUL měli takové podmínky pro práci, ve kterých se najde každý z nich, ať už je vědcem, výborným pedagogem či dokáže obojí. Aby prostředí, ve kterém pracují, bylo stále otevřené, akademicky svobodné a motivující,“ napsal profesor Kůs na úvod svého volebního programu. Jako jednu ze svých priorit označil čerpání peněz z evropských projektů na další vybavení laboratoří i na další profesní vzdělávání pedagogických pracovníků.

Zdeněk Kůs se narodil 4. června 1960, v roce 1984 absolvoval ČVUT Praha. Doktorát získal v roce 1996 na Fakultě textilní TUL, kde také v roce 2000 habilitoval na docenta a v roce 2006 získal titul profesora. Oborem profesora Kůse jsou aplikace výpočetní techniky v textilní a oděvní výrobě, simulace výrobních procesů v oděvní výrobě a vývoj měřicích metod pro textilní materiály a výrobky.

Autor / zdroj: Mediafax

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.