AKTUÁLNĚ / Počasí

Sněhová bouře na Karlovarsku omezila silniční i železniční dopravu

KRUŠNÉ HORY

Vichřice spojená s hustým sněžením doprovázená padajícími stromy a větvemi zastavila v pátek provoz na železniční trati číslo 170 v úseku Lázně Kynžvart - Valy u Mariánských Lázní, Chodová Planá - Mariánské Lázně. Na Karlovarsku stojí v kopcích i kamiony.

"Na trakční vedení na železniční trati spojující Cheb a Plzeň napadaly stromy a větve. Provoz na trati byl proto v důsledku odstraňování nebezpečných překážek zastaven, obnovit se ho podařilo ještě před 16. hodinou," uvedla regionální mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. Podle jejích slov nebylo poškozeno trakční vedení.

Sněhová bouře uvěznila v Karlovarském kraji desítky kamionů, které zůstávají stát ve stoupání na různých místech a komplikují dopravu. Nejhorší situace je na silnici 1/13 na trase mezi Ostrovem a Chomutovem, kde poblíž obce Boč uvízla celá řada automobilů a kamionů.

„Řidiči nerespektovali pokyny silničářů. Kdyby chvilku počkali, až dorazí sypače, tak to bylo bez problémů, ale oni tam museli vyjet dříve a uvízli," uvedl šéf zimní údržby krajských silničářů Josef Bulka. "Na místě máme dva sypače, auta stojí až do Klášterce, Damice jsou už průjezdné," doplnil Bulka.

Další kamion blokuje dopravu v serpentinách u Bečova na Karlovarsku na hlavním tahu do Karlových Varů. Těžce naložený kamion se tam opřel o skálu a na místě probíhá složité vyprošťování. Automobily jej musí objíždět.

Autor / zdroj: Mediafax

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.