KULTURA / Film

Vítězný snímek festivalu Antifet fest varuje před nebezpečím facebooku

Minulý týden proběhlo v kině Světozor slavnostní vyhlášení výsledků amatérské filmové soutěže ANTIFET FEST. Prvenství v kategorii středních škol získal snímek "Celý život online" z dílny studentů Filmové akademie, které fungují v rámci preventivního programu na podporu volnočasových aktivit "Můžu ti pomoct" obecně prospěšné společnosti Dialog Jessenius.

Tématem šestého ročníku Antifet festu, ve kterém soutěžili studenti ve dvou kategoriích - základní a střední školy, byla prevence sociálně patologických jevů. V soutěži se představilo celkem 13 filmů. Vítězný snímek v kategorii středoškoláků od studentů Filmové akademie mapuje vztah mladých lidí k Facebooku, jako současnému fenoménu, poukazuje na jeho rizika a vznik možné závislosti na tomto moderním komunikačním prostředku.

"Prvenství snímku od našich studentů nás nesmírně potěšilo a utvrdilo nás v tom, že podpora projektů, jako je Filmová akademie má smysl," uvádí Jiřina Faloutová, tvůrce myšlenky a realizátorka projektu Studentské akademie.

Studentské Akademie jsou volnočasové aktivity pro středoškoláky zdarma. Pod heslem "Dělej, co tě baví" od roku 2010 nabízejí pražským studentům umělecké workshopy, které vedou výrazné osobnosti kulturní scény. Workshopy vznikly v rámci preventivniho programu "Můžu ti pomoc?" neziskové společnosti Dialog Jessenius o.p.s.. pod záštitou Pražského Magistrátu. "Smyslem je nabídnout studentům kvalitní volnočasovou zábavu, jenž je k ničemu nezavazuje, ale přesto pomáhá nastavovat jejich žebříček hodnot," doplňuje Jiřina Faloutová. Jednotlivé obory se studentům opět otevřou na začátku září s příchodem nového školního roku.

Autor / zdroj: Jiřina Faloutová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.