KULTURA / Divadlo

Na Jarní Sešlosti se představí domácí soubory i muzikál z Vídně

BOLERADICE

Svátek divadla, tak lze nazvat první květnové dny v Boleradicích. Na Krajskou divadelní přehlídku Jarní Sešlost se do tohoto malebného městyse každoročně sjíždí nejlepší soubory z regionu. Jejich cílem je přesvědčit odbornou porotu o tom, že právě oni mají být nominováni na Národní přehlídku vesnických souborů Krakonošův podzim.

Nabitý program přehlídky nabídne ve dnech 29. dubna až 4. května celkem pět soutěžních a tři hostující soubory. „V soutěžní části festivalu vystoupí ochotnické soubory z Brtnice, Boleradic, Stonařova a Jiříkovic. Žánrově se jednotlivé inscenace neliší od minulých let. Převažují komediálně laděné inscenace a co je potěšitelné, opět budeme moci vidět i představení pro nejmenší diváky,“ nechává nám nahlédnout do programu ředitel přehlídky Stanislav Svoboda. V rámci festivalu bude vycházet zpravodaj přehlídky Forbína, který bude návštěvníky festivalu informovat o jejím průběhu, seznamovat je s recenzemi porotců, rozhovory a dalšími zajímavostmi ze zákulisí festivalu.

Jarní Sešlost je soutěžní přehlídka a proto budou vystupující soubory pod drobnohledem odborné poroty. „Festival bude hodnotit porota ve složení Lenka Lázňovská (Artama Praha), Dušan Zakopal (SČDO), Karel Tomas a prof. Jan Císař (DAMU). Ti mohou na konci festivalu nominovat některé představení na Národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou. My věříme, že šance má i náš domácí soubor,“ usmívá se ředitel souboru Stanislav Svoboda.

Po roční odmlce se totiž na přehlídce znovu představí i boleradický soubor se svou inscenací Revizor v režii Aleny Chalupové. Satirická komedie z pera klasika ruské dramatické tvorby N.V.Gogola sklízela zasloužený potlesk na mnoha jevištích. Teď ji čeká pověstný krok do jámy lvové. „Věříme, že se toto představení bude líbit porotě tak, jak se líbilo stovkám našich diváků,“ je přesvědčen o kvalitách inscenace jednatel boleradického divadelního spolku Jiří Janda.

Mimo soutěžní představení mohou diváci na Jarní Sešlosti shlédnout hned tři zajímavé hosty festivalu. Boleradickým divákům se představí divadelní soubor Městečka Trnávka s pohádkou Liška Ryška a pták Ohnivák a Ořechovské divadlo s fraškou Slaměný klobouk, kteří patří k tomu nejlepšímu, co může naše ochotnická scéna nabídnout. Neméně zajímavým je i poslední host přehlídky, kterým je české divadlo ve Vídni. To uvede na přehlídce svůj úspěšný americký muzikál Šumař na střeše, který vznikl ve spolupráci s boleradickým souborem. Přitom to nebude poprvé, co mohou diváci tento muzikál v Boleradicích vidět. První dvě uvedení muzikálu v Boleradicích v polovině dubna byla během několika málo dní vyprodána. Divácký zájem o toto představení překvapil i samotné pořadatele. „Pro diváky, kteří nesehnali lístky na tento muzikál máme potěšující zprávu. S vídeňským souborem jsme se dohodli na další repríze v našem divadle a to ve středu 1. května v rámci divadelní přehlídky Jarní Sešlost,“ vzkazuje divákům Jiří Janda. „Už nyní si mohou zájemci o toto, ale i ostatní představení přehlídky, rezervovat vstupenky na našich webových stránkách www.boleradice-divadlo.cz, na e-mailu: rezervace@boleradice-divadlo.cz nebo na tel.: 519 423 061 (středa a pátek od 18. do 19. hodin) v pokladně divadla,“ dodává Jiří Janda.

Autor / zdroj: Jiří Janda

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.