KULTURA / Divadlo

RockOpera Praha míří s Malým princem do Prostějova
RockOpera Praha míří s Malým princem do Prostějova. 
Autor / zdroj foto: Tomáš Kopečný

PROSTĚJOV

RockOpera Praha myslí i na své mimopražské fanoušky a pravidelně za nimi vyráží do míst po celé České republice. Tentokrát se v neděli 9. února rozjede do Prostějova, kde ve Společenském domě uvede svou rodinnou rockovou operu Malý princ v čele se zpěvákem Kamilem Střihavkou. Představení startuje v 19 hodin.

„S Malým princem jsme zavítali předminulý rok do Světlé nad Sázavou, kde měl velký úspěch. Nyní chceme tuto netradiční adaptaci slavného Exupéryho díla představit mimopražským divákům znovu, a to znovu s jednou z největších hvězd našeho souboru – Kamilem Střihavkou,“ říká výkonná ředitelka, zpěvačka a libretistka RockOpery Praha Pavla Forest.

Mimo Střihavky se prostějovští diváci mohou těšit například také na mistryni fyzického divadla Irinu Andreevu, zpěvačku Marii Steigerwaldovou, herce Matěje Kohouta nebo akrobata Salviho Salvatore. Chybět nebude ani kapela v čele se skladatelem, klávesistou a uměleckým ředitelem RockOpery Praha Milanem Steigerwaldem.

Jde o vůbec první rockovou operu koncipovanou pro celou rodinu. „Pro děti je příběh Malého prince krásná a roztomilá pohádka, pro jejich rodiče zase příběh plný filozofických myšlenek. Takže neváhejte přijít s celou rodinou a udělejte si společně krásné nedělní odpoledne,“ doplňuje Pavla Forest. Podle ní si jednotlivé skladby dětský divák určitě oblíbí, nicméně příznivci tvrdší hudby se nemusí bát. O tvrdý rock, který je pro RockOperu Praha zcela nepostradatelný, rozhodně nebudou ochuzeni.

Rocková opera Malý princ vznikla na motivy nejznámějšího díla francouzského spisovatele Antoine de Saint-Exupéryho. Příběh pojednává o letci, který ztroskotá v poušti. Když opravuje svůj letoun, objeví se Malý Princ, který po něm chce, aby mu nakreslil beránka, a vypráví mu o svých zážitcích z putování vesmírem. O tom, na jakých podivných planetách byl a co na nich viděl. Kvůli cestování opustil svoji rodnou planetku, kde se zamiloval do růže.

Autor / zdroj: Tomáš Kopečný

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.