KULTURA / Hudba

3.11.2010

Želivský klášter nabídne flétnový a varhanní koncert

ŽELIV

Pro milovníky klasické hudby připravil Želivský klášter na Českomoravské vysočině na 6. listopadu podzimní flétnový a varhanní koncert.

Podzimní flétnový a varhanní koncert nabídne především hudbu barokních mistrů. Během Adventu a Vánoc na koncert naváže série dalších zimních hudebních představení. "Rádi bychom všem připomněli želivské varhany, a to oba nástroje, jak hrající chórové varhany, tak i velké varhany na hlavním kůru, které v současné době bohužel nefungují," uvedla pořadatelka koncertu Marika Pečená.

V prostorách premonstrátského kláštera vystoupí flétnista Lukáš Vytlačil, doprovodí ho varhaník Petr Žák, který pochází přímo ze Želiva a zároveň zahraje i samostatné sólové skladby.

Vstupné zahrnující koncert a prohlídku kláštera je 130 korun.

Želivský klášter patří mezi nejstarší kláštery v České republice. Nachází se v obci Želiv a byl založen v roce 1139 Soběslavem I. Původně v klášteře sídlili benediktýni, kteří byli roku 1149 vystřídáni premonstráty. Během své existence klášter několikrát vyhořel a byl mnohokrát přestavován. Poslední zásadnější úpravy, které provedl Jan Blažej Santini ve stylu barokní gotiky, pocházejí ze začátku 18. století. Mezi milovníky zlatavého moku je Želivský klášter vyhlášen především pro neopakovatelnou chuť tří druhů klášterního piva, které se vyváží po celé Evropě.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Čtyřiadvacátá dokumentární Ji.hlava začíná za čtyři dny – a bude on-line

Půjde o zcela plnohodnotný ročník, který nabídne více než 270 filmů, debaty s režiséry, diskuse Inspiračního fóra i program pro děti. Festival otevře

Pracoviště pražského registru vozidel na Pankráci je z důvodu karantény do odvolání uzavřeno

Magistrát hl. m. Prahy zveřejnil, že je až do odvolání z důvodu karantény uzavřeno pracoviště registru vozidel odboru dopravněsprávních činností v Bus

Ortopedi Nemocnice AGEL Jeseník se specializují na operace rukou

Hmat patří mezi naše základní smysly a naše ruce jsou nenahraditelné. I proto se ortopedická ambulance Nemocnice AGEL Jeseník orientuje na problematik

DNES SE STALO

HISTORIE30. října 1866

císař František Josef I. rozhodl, aby Praha byla prohlášena otevřeným městem a aby byly zbořeny městské hradby

ZAJÍMAVOSTI30. října 1938

způsobilo rozhlasové vysílání H. G. Wellsovy Války světů paniku po celých Spojených státech.

ZBRANĚ30. října 1961

nastala po odpálení Car-bomby nad sovětskou jadernou střelnicí na ostrově Nová země největší jaderná exploze v dějinách lidstva.

POZVÁNKA OBRAZEM