KULTURA / Hudba

Největší frýdecko-místecký festival Sweetsen fest je za dveřmi

FRÝDEK-MÍSTEK

Unikátní frýdecko-místecký hudební, divadelní a filmový festival Sweetsen fest startuje již za týden. Významná kulturní a společenská událost, na které stovky umělců vystupují bez nároku na honorář a diváci neplatí vstupné se letos opět spojí s neziskovými organizacemi a výrazně se rozroste – významem, délkou konání i programem.

Sweetsen fest letos představí již na pěti scénách hudební formace, divadelní soubory, autorská čtení i filmové projekce. Z více než stovky kapel a souborů, které ve Frýdku-Místku fungují, se podařilo sestavit téměř 70 samostatných hudebních bloků. „Jsme rádi, že akci, na které vystupují všichni bez nároků na honorář a vystupují zde pouze umělci z Frýdku-Místku, podpoří i skupina Priessnitz, jejiž kytarista a autor hudby Petr Kružík  již dlouhá léta v našem městě žije. Sobotní vystoupení Priessnitz, které navazuje na vyprodané turné, bude doplněno projekcí ukázek z připravovaného českého filmu Alois Nebel, ke kterému složil právě Kružík filmovou hudbu,“ láká za pořadatele festivalu Petr Korč.

Sweetsen fest tradičně poskytne prostor k prezentaci činnosti neziskových a humanitárních organizací a jejich poboček z Frýdku-Místku. Ve čtvrtek 30. června proběhne veřejná sbírka pro Podané ruce, v pátek 1. července pro Dobrovolnické centrum společnosti ADRA a sobota 2. července 2011 bude patřit Charitě Frýdek-Místek.

Charitativní rozměr festivalu bude letos nově doplněn i v areále probíhajícími výtvarnými a fotografickými dílnami frýdecko-místeckých umělců. Výsledky budou vydraženy a získané prostředky opět poputují na konta humanitárních společností.

„Sweetsen fest je přínosný fenomén, který nemá jen podporu Statutárního města Frýdek-Místek, Nadací společností ČEZ a OKD, ale na jeho chodu už se podílí i většina frýdecko-místeckých organizací, které v kulturním i společenském životě města něco znamenají. To nám umožňuje další potřebný rozvoj,“ doplňuje Korč.

Sweetsen fest je rovněž akcí, na které před léty vznikl projekt ČISTÝ FESTIVAL společnosti EKO-KOM, který se zaměřuje na třídění a zpracování odpadů z 20 největších českých letních akcí.

Sweetsen fest pořádá ve spolupráci se Statutárním městem Frýdek-Místek a pod záštitou primátora města Mgr. Petra Cvika občanské sdružení Pod Svícnem ve spolupráci s hudebním klubem Stoun.

8. ročník největšího frýdecko-místeckého hudebního, divadelního a filmového festivalu, který pravidelně navštěvují tisíce diváků, proběhne na pěti scénách ve Frýdku-Místku od 30. června do 2. července 2011.

Zpestřením bude jistě i nový dětský program a sobotní ohňostroj. Vstup je již tradičně zdarma.

Autor / zdroj: Petr Korč

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.