KULTURA / Hudba

Letošní Sweetsen fest vyvrcholil ve Frýdku-Místku dobročinnou aukcí

FRÝDEK-MÍSTEK

Unikátní hudební, divadelní a filmový festival Sweetsen fest, který se letos výrazně zaměřil i na rozšíření charitativního rozměru, vyvrcholil dobročinnou aukcí obrazů a fotografii frýdecko-místeckých tvůrců. Částka získaná pro podporu charity tak přesáhla 50 000 korun.

Sweetsen fest již tradičně podporuje humanitární organizace. V charitativních sbírkách se podařilo vybrat celkem 38 681 korun. Novinkou letošního ročníku byl prodej fotografií a obrazů frýdecko-místeckých umělců, který vynesl dalších 12 000 korun. Celkem se tedy na činnost charitativních organizací podařilo získat 50 681 korun.

„Děkuji všem, kteří podporují myšlenku festivalu a podpořili i charitativní organizace - ať už ve sbírce nebo aukci. I v příštích letech budeme pracovat na tom, aby se rozvíjel nejen programový, ale i humanitární rozměr Sweetsen festu,“ sdělil za pořadatele Petr Korč.

Získané prostředky z aukce budou rovným dílem věnovány organizacím Charita Frýdek-Místek, Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek a Podané ruce. 

Sweetsen fest pořádá ve spolupráci se Statutárním městem Frýdek-Místek a pod záštitou primátora města Mgr. Petra Cvika občanské sdružení Pod Svícnem ve spolupráci s hudebním klubem Stoun.

Další, tentokrát již 9. ročník největšího frýdecko-místeckého hudebního, divadelního a filmového festivalu se bude ve Frýdku-Místku konat v termínu od 28. června do 1. července 2012.

Autor / zdroj: Petr Korč

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.