KULTURA / Hudba

KSO otevírá Klub mecenášů

Karlovy Vary

Málokterý ze světových orchestrů se obejde bez podpory svých příznivců. Karlovarský symfonický orchestr začíná psát novou kapitolu a zahajuje existenci Klubu mecenášů.

„Nejedná se o žádný elitářský klub, bude to okruh lidí a přátel, jež spojuje úcta k tradici, obdiv k umění a osud kultury v této době jim není lhostejný,“ uvedla ředitelka KSO Michaela Káčerková.

Zahajovací koncert Tradice vstříc budoucnosti se koná v neděli 12. prosince v 18 hodin ve velkém sále hotelu Thermal. S Karlovarským symfonickým orchestrem pod taktovkou dirigenta Jana Kučery se představí pěvecké hvězdy Dagmar Pecková a Adam Plachetka. Večerem bude provázet moderátor Václav Žmolík, program nabídne operní árie i muzikálové hity. Dagmar Pecková se představí mimo jiné ve své slavné roli Carmen, v podání Adama Plachetky – sólisty Metropolitní opery v New Yorku a Vídeňské státní opery – zazní árie z Dona Giovanniho i melodie ze světových i klasických muzikálů My Fair Lady a Jesus Christ Superstar.

 Vstupenky lze zakoupit online na vstupenky.karlovyvary.cz, www.kso.cz nebo v pokladně KSO – Lázně III, Infocentru KV a v dalších předprodejních místech.

Tři úrovně členství v Klubu mecenášů – Komorní-Symfonické-Operní – nabídnou řadu výhod, setkání s mimořádnými osobnostmi i možnost bližšího poznávání světa orchestru a umění.

„Propojme naši bezmála dvousetletou tradici s vizemi do budoucnosti.“

„Velice si vážíme podpory našeho zřizovatele Statutárního města Karlovy Vary i podpory Karlovarského kraje, přesto potřebujeme i účast a podporu vás všech.“

Autor / zdroj: Marcela Kohušová


 
Autor / zdroj foto: Archiv pořadatele

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.