KULTURA / Hudba

16.6.2009

Festival Sweetsen fest našel generálního partnera

FRÝDEK-MÍSTEK

Šestý ročník frýdecko-místeckého festivalu Sweetsen fest našel na poslední chvíli generálního partnera. Festival, který se dostal do finančních potíží, když mu město odmítlo dát dotaci, podpoří Skupina ČEZ.

"Rychlá pomoc skupiny ČEZ, která na poslední chvíli nabídla festivalu generální partnerství, zaručuje, že letošní ročník bude na úrovni, na kterou jsou návštěvníci i účinkující zvyklí z minulých let. Skupina ČEZ festival Sweetsen fest podpořila již před dvěma lety," uvedl hlavní pořadatel Petr Korč. "Věřím, že po šesti letech nejistoty má festival šanci vedle letošní záštity získat do budoucna i jasnou, dlouhodobou a koncepční podporu statutárního města Frýdek-Místek,“ řekl Korč, který je předsedou pořádajícího občanského sdružení Pod Svícnem.

Festival se dostal do finančních potíží poté, co zastupitelé hlasy vládnoucí koalice ČSSD a KSČM rozhodli, že neposkytnou festivalu dotaci. Důvody nejprve nechtěli komentovat. Korč to označil za pomstu vlivného poslance a zastupitele Petra Rafaje (ČSSD), na jehož adresu zaznělo z úst muzikantů Tomáše Kočka a Davida Stypky z pódia na loňském festivalu několik kritických vět. Rafaj nejprve takovou spekulaci odmítl, poté se vyjádřil, že město nebude podporovat festival, který obtěžuje publikum politickými proklamacemi. Vedení města nakonec jako vysvětlení svého rozhodnutí uvedlo ekonomickou krizi. Po jednáních s organizátory akce postoj částečně změnilo a převzalo nad festivalem záštitu, finanční podporu mu ale neposkytlo.

S ohledem na omezené finance pak letos organizátoři přijali řadu úsporných opatření. Téměř celý štáb pracuje na akci dobrovolně a zdarma, kapely již tradičně vystupují bez nároku na honorář. Oproti původním plánům pořadatelé zrušili třetí den festivalu, tedy nedělní program.

Festival se uskuteční 26. a 27. června na dvou scénách na stadionu a v přilehlých prostorách TJ Slezan ve Frýdku-Místku. Nabídne řadu doprovodných akcí, vyjde i tradiční CD SweetsenFest sampler určený k propagaci města a jeho kultury.

Sweetsen fest je občanská aktivita, která od roku 2004 mapuje a propaguje žánrově pestrou a originální frýdecko-místeckou kulturní scénu, především hudební a divadelní. Pořádá ho občanské sdružení Pod Svícnem ve spolupráci s hudebním klubem Stoun. Jeho cílem je představovat veřejnosti to nejzajímavější, co ve městě Frýdek-Místek v kultuře nepřetržitě vzniká a funguje. Na Sweetsen festu se neplatí vstupné. Jeho součástí jsou již tradičně humanitární sbírky. Loni festival navštívilo deset tisíc lidí.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

SZZ Krnov postupně otestuje na COVID-19 všechny zaměstnance

Všech osm set zaměstnanců Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov absolvuje z preventivních důvodů rapid test, který detekuje přítomnost COVID-19.

Roušky pro Přerovany šijí i plavčíci a úřednice

Rouškovník v průjezdu Městské policie Přerov na Masarykově náměstí je stále v provozu. Kdo má doma přebytek ústenek a může je darovat, bude vítán.

Sběrný dvůr v Přerově se otevře na dva dny v týdnu

Sběrné dvory Technických služeb města Přerova, které byly kvůli nouzovému stavu uzavřeny, čeká částečné zprovoznění.

DNES SE STALO

KULTURA9. dubna 1667

v pařížském Palais Royal se koná první veřejná výstava umění.

ZDRAVÍ9. dubna 1951

chirurg Jan Bedrna na čerstvě otevřené Vojenské lékařské akademii v Hradci Králové provedl první úspěšnou operaci chlopně. V tomto okamžiku se zrodila česká kardiochirurgie.

POZVÁNKA OBRAZEM