KULTURA / Hudba

Ve Frýdku-Místku začaly Muzikantské žně

FRÝDEK-MÍSTEK

Chvilkou ticha v podvečer uctili účastníci tradičního festivalu Muzikantské žně ve Frýdku-Místku oběti důlního neštěstí v Handlové na Slovensku. Posluchače vyzval k zapálení svíček a pietní vzpomínce jeden z účinkujících, vítěz slovenské superstar Robo Mikla.

"Naše regiony něco spojuje. V obou dobře víme, jak těžká je hornická práce," řekl rocker Mikla asi stovce posluchačů.

Jedenáctý ročník festivalu folkové, country a jiné hudby Muzikantské žně začal ve frýdeckém areálu Slezan vystoupením Pavla Býmy, skupin Kajkery a Ofsajd a Jirky Hurycha. Plocha před pódiem se začala výrazně plnit po 19. hodině před avízovaným vystoupením Wabiho Daňka. "Maminka pocházela z nedalekého polského Těšína, ve Frýdku mám jednu tetičku, i když ona to nebyla skutečná tetička, ale maminčina skautská vedoucí. Další tetičky jsou z polského Těšína i z Českého Těšína," řekl zpěvák. "Na Ostravsko si ale potrpím obecně, i když moje studium na ostravském vítkovickým učilišti bylo jedna velká ostuda. Moc mě to totiž nebavilo. Ale mám tu hodně přátel. A taky lidi jsou tu bezvadní, není tu tolik falše, prostě co na srdci, to na jazyku," dodal Wabi Daněk před koncertem.

Dnes bude program Muzikantských žní pokračovat do noci po dalších oficiálních vystopeních ještě tradičním jam sessionem, na který si všichni zájemci o společné muzicírování berou své nástroje s sebou. Zítra odstartuje druhý festivalový den v 15 hodin, k hlavním hvězdám patří Poutníci a Jumping drums, program festivalu zakončí polská skupina Stonehenge, jejíž vystoupení původně vůbec nebylo v plánu.

Autor / zdroj: Mediafax

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.