KULTURA / Hudba

21.9.2009

Jazzový festival nabídne dva dny skvělé muziky

VSETÍN

Již v pátek odstartuje 16. ročník Vsetínského jazzového festivalu Josefa Audese, který si za dobu své existence vydobyl mezi hudebníky, ale i posluchači vynikající renomé.

Festival, který tradičně pořádá Dům kultury Vsetín, město Vsetín a Valašský krůžek jazzový, bude mít i letos co nabídnout, ať už jde o klasický či moderní jazz.

"I tentokrát se nám podařilo zajistit špičkové kapely, naše i zahraniční, takže věřím, že si každý příznivce jazzu přijde na své," říká Vlastimil Bednařík z Valašského krůžku jazzového.

Program festivalu zahájí v pátek 25. září zlínská kapela Jazzzub, která od 18 hodin vystoupí v předsálí Domu kultury. Následovat ji bude, již v hlavním sále, Big band Brno a na 20. hodinu je dlouhodobě naplánován koncert Luboše Bena a Matěje Ptaszka. Tady ale dojde ke změně. "Bohužel, tato dvojice u nás nevystoupí, protože Matěj Ptaszek v minulém týdnu absolvoval velmi těžkou břišní operaci, takže odvolal veškerá svá vystoupení. Místo něj se nám ale podařilo zajistit neméně kvalitní náhradu, kterou je vynikající brněnský kytarista Milan Kašuba se svým kvartetem," pokračuje Vlastimil Bednařík.

Tímto vystoupením ale páteční program nekončí. "Ve 21 hodin vystoupí ve velkém sále velmi zajímavá pražská kapela Jazz Efterrät, která se pohybuje na pomezí jazzu a funky. Souběžně začne program v malém sále, kde je připraveno vystoupení vsetínského seskupení Jazzhec a americké zpěvačky Elizabet Lohninger s jejím kvartetem," představuje večerní program prvního dne festivalu organizátor.

Program jazzového festivalu bude pokračovat v sobotu dopoledne na Dolním náměstí, kde v 9.30 hodin vystoupí opět zlínská kapela Jazzzub, která se publiku představí i před zahájením hlavního večerního programu v předsálí domu kultury. "Hlavní sobotní program začne opět v 19 hodin, a to vystoupením bratislavského kvintetu Hot House, se kterým hrají špičkoví slovenští jazzmeni, jako například trumpetista evropského formátu Juraj Bartoš," láká příznivce jazzu Bednařík. O hodinu později vystoupí vsetínský Jazzevčík, který si i letos pozval zajímavého hosta. "Je to vynikající tenorsaxofonista orchestru Gustava Broma - Rudolf Březina," prozradil organizátor.

Vyvrcholením letošního vsetínského jazzového festivalu bude vystoupení vynikajícího skladatele a klavíristy Jana Hály s kapelou Limited Edition, v níž se představí řada skvělých pražských hudebníků.

Hlavním partnerem festivalu je Český národní symfonický orchestr.

Vstupné na jeden den festivalu činí 250 korun, dvoudenní vstupenka pak 300 korun.


Autor / zdroj: Eva Stejskalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Zlínský kraj ocenil pracovníky sociálních služeb

Ženy a muže, kteří dlouhodobě pracují v sociálních službách a vykonávají své povolání nejen na odborné výši, ale také s příkladným lidských přístupem,

Neplodných v Olomouckém kraji přibývá, ženy řeší mateřství pozdě

Odkládání rodičovství do pozdního věku, kouření, obezita a nezdravý životní styl – to vše se podepisuje na nárůstu počtu pacientů, kteří se léčí pro n

Mobilní rozhlas si už v Hulíně zaregistrovalo téměř deset procent obyvatel

Město Hulín letos zaznamenává značný zájem veřejnosti o službu Mobilní rozhlas. Od začátku roku si ji zaregistrovalo 338 občanů, kteří tak nyní dostáv

DNES SE STALO

LETECTVÍ19. září 1783

byl uskutečněn první let balónem postaveném Montgolfierem. Posádka byla složena z kohouta, kačeny a ovce.

VĚDA19. září 1837

Jan Evangelista Purkyně poprvé formuloval svou buněčnou teorii stavby těl živočichů.

ŠKOLA19. září 1899

císařským rozhodnutím byla v Brně zřízena Česká vysoká škola technická.

POZVÁNKA OBRAZEM