SPORT / Cyklistika

Popis:
Autor / zdroj: czechcyclingtour.cz
6.8.2020

Frýdek-Místek bude cílem jedné z etap cyklistického závodu Czech Tour

FRÝDEK-MÍSTEK

Frýdek-Místek bude i letos součástí prestižního a největšího etapového závodu profesionálních cyklistů v České republice Czech Tour. V sobotu 8. srpna se stane cílem třetí ze čtyř etap, a to etapy z Olomouce do Frýdku-Místku dlouhé zhruba 210 kilometrů.

„Cyklistická základna ve městě je široká, lidé jezdí na kole čím dál více, takže se určitě rádi podívají, jak to sviští profíkům a vytvoří jim podél trati pravou závodní atmosféru,“ říká náměstek primátora pro sport Pavel Machala s tím, že v cíli na frýdeckém Zámeckém náměstí nebude oproti minulosti žádný doprovodný program, a to vzhledem k opatřením souvisejícím s koronavirem.

Nicméně na startu se objeví opravdová světová špička a nabídne divákům nezapomenutelné zážitky. Z World Tour týmů se fandové cyklistiky mohou těšit na Bahrain McLaren, Sunweb, Jumbo Visma, Bora Hansgrohe a Michelton Scott,“ říká promotér závodu z TTV Sport Group Jaroslav Vašíček, který pro jezdce připravil náročnou trať se šestnácti vrchařskými prémiemi.

„Do Frýdku-Místku se peloton závodníků přižene v sobotu 8. srpna kolem 16. hodiny, a to od Starého Města. Přes Slezskou, T. G. Masaryka a Radniční bude pokračovat na Zámecké náměstí ve Frýdku. Z něj se závodníci vydají dále na okruh vedený ulicemi Zámecká – Revoluční – Míru – Sokolská – Dlouhá – K Sedlištím až do Sedlišť a následně přes ulici Bruzovskou a Radniční zpět na frýdecké náměstí. Absolvovat budou dva tyto okruhy,“ přiblížil trasu závodu na území města náměstek pro dopravu Karel Deutscher.

Finish závodu organizátoři předpokládají v čase mezi 16:35 až 17:10 hodin.

Plovoucí uzavírky

Staroměstská, Slezská a T. G. Masaryka se uzavřou zhruba půl hodiny před příjezdem pelotonu a po jeho projetí budou opět plně průjezdné. Předpokládá se, že uzavírka těchto ulic bude od 15:30 hodin do 16:40 hodin, čas se může změnit v návaznosti na rychlost pelotonu, který k nám pojede z Olomouce.

Zákaz vjezdu

Od 8:30 hodin do 19:00 - Zámecké náměstí ve Frýdku, ulice Zámecká a část ulice Radniční od křižovatky s ulicí Farní směrem k Zámeckému náměstí.

Od 16 hodin do 17:10 - ulice Hasičská, Na Blatnici a Těšínská (v blízkosti frýdeckého náměstí). Čas se může změnit v návaznosti na rychlost pelotonu.

Uzavírka na trase okruhu

Od 16:00 do 17:10 hodin (čas se může změnit v návaznosti na rychlost pelotonu). 

Zámecká – Revoluční – Míru – Sokolská – Dlouhá – K Sedlištím až do Sedlišť a následně přes ulici Bruzovskou – Radniční na Zámecké náměstí.


Autor / zdroj: Jana Matějíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Zlínský kraj ocenil pracovníky sociálních služeb

Ženy a muže, kteří dlouhodobě pracují v sociálních službách a vykonávají své povolání nejen na odborné výši, ale také s příkladným lidských přístupem,

Neplodných v Olomouckém kraji přibývá, ženy řeší mateřství pozdě

Odkládání rodičovství do pozdního věku, kouření, obezita a nezdravý životní styl – to vše se podepisuje na nárůstu počtu pacientů, kteří se léčí pro n

Mobilní rozhlas si už v Hulíně zaregistrovalo téměř deset procent obyvatel

Město Hulín letos zaznamenává značný zájem veřejnosti o službu Mobilní rozhlas. Od začátku roku si ji zaregistrovalo 338 občanů, kteří tak nyní dostáv

DNES SE STALO

LETECTVÍ19. září 1783

byl uskutečněn první let balónem postaveném Montgolfierem. Posádka byla složena z kohouta, kačeny a ovce.

VĚDA19. září 1837

Jan Evangelista Purkyně poprvé formuloval svou buněčnou teorii stavby těl živočichů.

ŠKOLA19. září 1899

císařským rozhodnutím byla v Brně zřízena Česká vysoká škola technická.

POZVÁNKA OBRAZEM