SPORT / Severská kombinace

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Skokanské můstky Harrachov
11.1.2021

FIS YOUTH CUP v Harrachově tento víkend

Harrachov

V Harrachově se o víkendu 15-17. ledna uskuteční mezinárodní závody mládeže FIS Youth Cup. Jedná se o závody tzv. Severské kombinace, která sestává ze skoku a běhu na lyžích. Svaz lyžařů ČR dostal na uspořádání povolení, závody proběhnou bez diváků a za dodržení přísných hygienických opatření.

„Pokusíme se i přes přísné hygienické opatření zorganizovat kvalitní mezinárodní závody pro mladé naděje,“ komentuje závody Tomáš Slavík ze Svazu lyžařů ČR.

Na mezinárodní závody v Severské kombinaci přijedou závodníci ve věku 13-17 let, a to z pěti států. Zúčastní se Němci, Italové, Slovinci, Slováci, Estonci a Američané. „Ještě před dvěma týdny jsme měli přihlášky z devíti států. Vzhledem k současné situaci v České republice se ale týmy postupně odhlašovaly,“ komentuje vývoj situace organizátor závodu Tomáš Slavík.

Podmínky konání závodu jsou poměrně přísné. Závod je bez diváků, všichni musí permanentně dodržovat předepsané rozestupy, všichni závodníci musí mít negativní test na Covid-19. Uzavřený navíc bude i celý areál skokanských můstků.

Město Harrachov závody podpoří finančním příspěvkem prostřednictvím Svazu lyžařů. „Velice nás těší, že je možné i v této době v Harrachově závody uspořádat. Podporujeme všechny sportovní akce a závody pro profesionální sportovce i širší veřejnost, tuto akci podpoříme i finančním příspěvkem,“ říká místostarosta Harrachova Tomáš Vašíček.

Autor / zdroj: Hana Veselá

DALŠÍ ČLÁNKY

Po třech letech zaznamenala znojemská porodnice největší počet porodů

Porodníci znojemské nemocnice loni přivedli na svět 977 dětí. Za poslední tři roky je to nejvíce dětí. Koronavirová pandemie přímo porodnické výsledky

Otužilá mláďata u valašek

Prvním mládětem nového roku, které se narodilo v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava, je sameček plemene ovce domácí valaška. Na svět přišel

DNES SE STALO

VĚDA A TECHNIKA

19. ledna 1983

byl uveden na trh revoluční osobní počítač Apple Lisa.

HISTORIE

20. ledna 1265

se poprvé v historii sešel Anglický parlament. Svolal ho Simon de Montfort Earl z Leicesteru.

PŘÍRODA

20. ledna 1969

bylo vyhlášeno chráněné území Pod Veselovem z důvodu výskytu silně ohroženého koniklece lučního českého (Pulsatilla pratensis subsp. bohemica), který je zde relativně hojně zastoupen. Kromě koniklece se zde nachází několik dalších vzácnějších druhů rostlin.

POZVÁNKA OBRAZEM