KULTURA / Umění

Sweetsen fest rozšiřuje charitativní rozměr aukcí uměleckých děl

FRÝDEK-MÍSTEK

Unikátní hudební, divadelní a filmový festival Sweetsen fest přináší nový rozměr do podpory charity. Během sbírek na podporu humanitárních organizací se letos vybralo téměř 40 tisíc korun. Festival nyní prostřednictvím prodeje obrazů a fotografii frýdecko-místeckých tvůrců získává další finanční prostředky pro charitu.

Sweetsen fest již tradičně poskytnul prostor k prezentaci činnosti humanitárních organizací Charita, ADRA a Podané ruce. Na činnost frýdecko-místeckých poboček se podařilo v charitativních sbírkách vybrat celkem 38 681,- Kč. Novinkou letošního ročníku je pak prodej fotografii a obrazů frýdecko-místeckých tvůrců.

„Ve spolupráci s Nadací OKD jsme na festivalu letos připravili výtvarné a fotografické dílny. Výsledné práce nyní nabízíme k prodeji a výtěžek věnujeme v plné výši charitě. Vzhledem k tomu, že se jedná o pilotní ročník projektu, budou osvícení kupci a mecenáši u vzniku tradice, kterou budeme v rámci Sweetsen festu do budoucna dále rozvíjet,“
uvádí za pořadatele festivalu Petr Korč.

V letočním roce se projektu zúčastnili 4 frýdecko-místečtí fotografové Lukáš Horký, Josef Horák, Radek Klímek a David Volný. Tři olejomalby pak vznikly pod rukama absolventek Základní umělecké školy – Anety Gavlasové, Veroniky Šebestové a Barbary Bártkové - pod vedením Hany Černohorské.

Zájemci o koupi obrazů a autorských fotografii s osobním věnováním tvůrců si mohou díla prohlednout a učinit nabídku v Antikvariátě Pod Svícnem a ve vegetariánské a nekuřácké restauraci Etno na Farní ulici 16 ve Frýdku. Aktuální stav aukce i nabídky bude možno učinit nebo sledovat i na festivalovém webu sweetsen.cz.

"V tento okamžik již registrujeme zájemce o koupi děl za vyvolávací cenu 1 000,- Kč. Akce bude ukončena 7. srpna 2011 a prostředky budou formou daňově uznatelné darovací smlouvy kupce věnovány rovným dílem organizacím Charita Frýdek-Místek, Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek a Podané ruce," doplnil Korč. 

Sweetsen fest pořádá ve spolupráci se Statutárním městem Frýdek-Místek a pod záštitou primátora města Mgr. Petra Cvika občanské sdružení Pod Svícnem ve spolupráci s hudebním klubem Stoun.

8. ročník největšího frýdecko-místeckého hudebního, divadelního a filmového festivalu, který opět navštívily tisíce diváků, probíhal ve Frýdku-Místku od 30. června do 2. července 2011.

Autor / zdroj: Petr Korč

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.