KULTURA / Umění

Popis: Vincenc Beneš (1883—1979), Holešovický přístav, 1915.
Vincenc Beneš (1883—1979), Holešovický přístav, 1915.
Autor / zdroj: galeriezlin.cz
20.3.2020

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně připomíná online průvodce stálou expozicí a připravuje fotoreportáže z aktuálních výstav

ZLÍN

I krajská galerie patří k těm kulturním organizacím, které hledají v současné složité situaci alternativní cesty, jak nabídnout příznivcům kultury a umění některé služby či informace online.

V rámci 14|15 BAŤOVA INSTITUTU nabídla například i Krajská knihovna Františka Bartoše konkrétní online služby využitelné v pohodlí domova. Ani galerie nezůstává pozadu a kromě nabídky online průvodce stálou expozicí připravuje v těchto dnech fotoreportáže z výstav, které jsou nyní uzavřeny. Zájemci tak nemusí zcela přijít o výstavy a témata, na která se těšili. Mohou se s nimi seznámit alespoň ve virtuálním prostoru.  

Obecně lze čerpat mnohé informace z webových stránek galerie, kde budou doplňovány již zmíněné fotoreportáže z výstav. Online průvodce stálou expozicí Prostor Zlín | Řády vidění s rozšířenými popiskami k jednotlivým dílům je k dispozici na stránkách galerie.

„I když to tak chvílemi nevypadá, život se nezastavil a stále můžeme dělat spoustu smysluplných i zajímavých věcí tak jako v běžném provozu, ke kterému se snad všichni brzy vrátíme,“ dodal ředitel galerie Václav Mílek.

Včera 18. března měla být otevřena nová výstava Zlatý věk. Flámské a holandské malířství 16. – 18. století ze sbírky Alšovy jihočeské galerie. Tato v mnoha směrech unikátní a atraktivní výstava, jejíž trvání je plánované do 24. května, zůstává veřejnosti pochopitelně prozatím uzavřena. Stejně jako další probíhající výstavy, které mohli návštěvníci navštívit již dříve.  

Další informace k dění a provozu galerie naleznete na www.galeriezlin.cz a www.14-15.cz.

 

Autor / zdroj: Petra Štrofová

DALŠÍ ČLÁNKY

Autobusy ve Zlínském kraji budou od 30. března jezdit opět podle jízdních řádů platných o letních prázdninách

V souvislosti s vládním nařízením spočívajícím v omezení pohybu osob v České republice z důvodu zamezení šíření koronaviru bude ve veřejné dopravě s p

Těžba lithia na Cínovci bude v českých rukou. ČEZ získá 51 procent ve společnosti Geomet

Zkoumání projektu těžby českého lithia postupuje do druhé fáze. ČEZ a jeho dceřiná společnost Severočeské doly se po důkladném prověření ložiska a zák

Jindřichův Hradec nakupuje už sedm let energie na komoditní burze

Město Jindřichův Hradec nakupuje dodávky energií pro své budovy a městské organizace už sedm let na Českomoravské komoditní burze Kladno.

DNES SE STALO

VYNÁLEZY28. března 1797

Nathaniel Briggs z New Hampshire patentuje svůj vynález valchy na praní prádla.

KATASTROFY28. března 1845

postihla Prahu rozsáhlá jarní povodeň. Byla zatopena většina Starého Města, níže položené části Malé Strany a Smíchova a Podskalí.

POZVÁNKA OBRAZEM