KULTURA / Televize

18.11.2010- aktualizováno: 18. 11. 2010 13:59:32

Anna Jurásková dostala cenu za scenáristický přínos České televizi

Cenu za mimořádný scenáristický přínos České televizi získala ve čtvrtek scenáristka Anna Jurásková. S Českou a Československou televizí spolupracovala na 982 pořadech.

Celkově napsala Jurásková 70 pohádek a podílela se i na několika seriálech, mezi něž patří například Broučci nebo Liška Bystrouška. Cenu jí předala pověřená ředitelka programu ČT Kristina Taberyová.

"Opravdu moc děkuji. Já jsem to vůbec nečekala. Vždy jsem pracovala hlavně pro děti," řekla po obdržení ceny Jurásková.

Anna Jurásková je scenáristka a dramaturgyně. Narodila se v roce 1924 ve Zvolenu.

Scénář napsala mimo jiné i k Pohádce o mokrosuchém štěstí Jana Drdy, seriálu O vodníku Česílkovi nebo Pohádkám z mechu a kapradí.

Dramaturgicky se podílela na televizní inscenaci O princezně, měsíci a hvězdě, Pošťácké pohádce, inscenaci Princové jsou na draka nebo Pohádce z šafránové louky.

Parovala na filmu Romeo a Julie z roku 1991 nebo Zpovědi Dona Juana z téhož roku. Celkově se podílela na tvorbě 982 pořadů České a Československé televize.

Česká televize vyhlásila soutěž o Cenu generálního ředitele České televize za mimořádný scenáristický přínos ve prospěch tvorby České televize v podobě psacího pera Mont Blanc již potřetí. V loňském roce se jejím nositelem stal scénárista a dramaturg Jiří Hubač, v roce 2008 Jiří Stránský.

 

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Příbramské hokejistky mají tah na branku

Město Příbram má řadu sportovců a klubů získávajících nejvyšší ocenění na české i světové sportovní scéně. Mezi ně patří také hokejistky HC Příbram, k

Post

3 500 ošetřených pacientů za dva roky – taková je bilance šumperské chirurgické ambulance

Na začátku roku 2017 otevřela Jesenická nemocnice v Šumperku chirurgickou ambulanci ve snaze přiblížit se místním i jejich potřebám. Po více než dvou

Post

Jičínská nemocniční lékárna bude držet o svátcích lékárenskou pohotovostní službu

Nemocniční lékárna U Brány se domluvila se soukromou lékárnou Trio na pohotovostní lékárenské službě ve státní svátky, kdy jsou dle zákona zavřeny i v

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA