KULTURA / Televize

Anna Jurásková dostala cenu za scenáristický přínos České televizi

Cenu za mimořádný scenáristický přínos České televizi získala ve čtvrtek scenáristka Anna Jurásková. S Českou a Československou televizí spolupracovala na 982 pořadech.

Celkově napsala Jurásková 70 pohádek a podílela se i na několika seriálech, mezi něž patří například Broučci nebo Liška Bystrouška. Cenu jí předala pověřená ředitelka programu ČT Kristina Taberyová.

"Opravdu moc děkuji. Já jsem to vůbec nečekala. Vždy jsem pracovala hlavně pro děti," řekla po obdržení ceny Jurásková.

Anna Jurásková je scenáristka a dramaturgyně. Narodila se v roce 1924 ve Zvolenu.

Scénář napsala mimo jiné i k Pohádce o mokrosuchém štěstí Jana Drdy, seriálu O vodníku Česílkovi nebo Pohádkám z mechu a kapradí.

Dramaturgicky se podílela na televizní inscenaci O princezně, měsíci a hvězdě, Pošťácké pohádce, inscenaci Princové jsou na draka nebo Pohádce z šafránové louky.

Parovala na filmu Romeo a Julie z roku 1991 nebo Zpovědi Dona Juana z téhož roku. Celkově se podílela na tvorbě 982 pořadů České a Československé televize.

Česká televize vyhlásila soutěž o Cenu generálního ředitele České televize za mimořádný scenáristický přínos ve prospěch tvorby České televize v podobě psacího pera Mont Blanc již potřetí. V loňském roce se jejím nositelem stal scénárista a dramaturg Jiří Hubač, v roce 2008 Jiří Stránský.

 

Autor / zdroj: Mediafax

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.