KULTURA / Televize

10.6.2010

Česká televize odvysílá zahajovací koncert MS ve fotbalu JAR 2010

ČR

Česká televize odvysílá od 20 hodin zahajovací koncert MS ve fotbalu JAR 2010. V rámci hudební show se mimo jiné představí hip-hopová kapela Black Eyed Peas, zpěvačky Alicia Keysová a Shakira, zpěváci John Legend, Juanes nebo K′Naan.

Letošní zahajovací koncert organizátoři označují za dosud největší událost zábavního průmyslu v Africe. Kromě předních světových muzikantů vystoupí i řada afrických hudebníků a s nimi se na jevišti představí největší fotbalové legendy.

Z domácích interpretů se představí rocková kapela Blk Jks, pop rocková formace The Parlotones, trumpetista, skladatel a zpěvák Hugh Masekela, hudebník a zpěvák Vusi Mahlasela. skupina Freshlyground z Kapského Města, sbor mladých talentovaných zpěváků ze Soweto kombinující tradiční jihoafrickou hudbu, jazz a pop Mzansi Youth Choir a také gospelový sbor Soweto Gospel Choir. Na pódiu stane zpěvačka a autorka z Beninské republiky Angélique Kidjo a z Mali dorazí dvojice nevidomých muzikantů Amadou & Mariam, zpěvák a kytarista Vieux Farka Touré nebo Tinariwen, hudebníci z berberského kmene Tuaregů obývajících Saharu.

Show by mělo sledovat na stadionu v Soweto až 30 tisíc lidí a další miliony diváků v živém vysílání po celém světě. Koncert si diváci České televize vychutnají ve vysokém rozlišení a s prostorovým zvukem Dolby Digital 5.0.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Svůj chodník chtěl postavit z obecního

Na kuriózní případ krádeže vyjížděli ve středu ve večerních hodinách strážníci do Ostravy – Vítkovic.

Miliontý návštěvník na Flošně je očekáván v nejbližších dnech

Koupaliště Flošna je v provozu jedenáctou letní sezónu. Do miliontého návštěvníka chybí už jen přibližně 11 tisíc lidí.

Oslavy Světového dne slonů v Zoo Praha i zmrzliny pro zvířata v horkých dnech

V sobotu 8. srpna proběhne v Zoo Praha oslava Světového dne slonů. Celodenní program představí celé pražské sloní stádo včetně dvou malých sloních sam

DNES SE STALO

HISTORIE13. srpna 1775

vydala Marie Terezie nový robotní patent, ve kterém stanovila maximální délku roboty na tři dny v týdnu.

LETECTVÍ13. srpna 1891

v rámci Zemské jubilejní výstavy se odehrál první dálkový let balónem v Čechách. Balón Victor Hugo vzlétl v pražské Stromovce a přistál u Pardubic za 2 hodiny.

DOPRAVA13. srpna 1898

byl na železniční trati Telč - Kostelec u Jihlavy zahájen pravidelný provoz pro veřejnost.

POZVÁNKA OBRAZEM