KULTURA / Televize

Česká televize odvysílá zahajovací koncert MS ve fotbalu JAR 2010

ČR

Česká televize odvysílá od 20 hodin zahajovací koncert MS ve fotbalu JAR 2010. V rámci hudební show se mimo jiné představí hip-hopová kapela Black Eyed Peas, zpěvačky Alicia Keysová a Shakira, zpěváci John Legend, Juanes nebo K′Naan.

Letošní zahajovací koncert organizátoři označují za dosud největší událost zábavního průmyslu v Africe. Kromě předních světových muzikantů vystoupí i řada afrických hudebníků a s nimi se na jevišti představí největší fotbalové legendy.

Z domácích interpretů se představí rocková kapela Blk Jks, pop rocková formace The Parlotones, trumpetista, skladatel a zpěvák Hugh Masekela, hudebník a zpěvák Vusi Mahlasela. skupina Freshlyground z Kapského Města, sbor mladých talentovaných zpěváků ze Soweto kombinující tradiční jihoafrickou hudbu, jazz a pop Mzansi Youth Choir a také gospelový sbor Soweto Gospel Choir. Na pódiu stane zpěvačka a autorka z Beninské republiky Angélique Kidjo a z Mali dorazí dvojice nevidomých muzikantů Amadou & Mariam, zpěvák a kytarista Vieux Farka Touré nebo Tinariwen, hudebníci z berberského kmene Tuaregů obývajících Saharu.

Show by mělo sledovat na stadionu v Soweto až 30 tisíc lidí a další miliony diváků v živém vysílání po celém světě. Koncert si diváci České televize vychutnají ve vysokém rozlišení a s prostorovým zvukem Dolby Digital 5.0.

Autor / zdroj: Mediafax

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.