KULTURA / Kultura

Charitativní Sweetsen fest letos s Maryčkou Magdonovou v čele

FRÝDEK-MÍSTEK

Největší frýdecko-místecký charitativní festival Sweetsen fest, který svým zaměřením, dramaturgií i rozsahem nemá v České republice obdoby, letos opět představí hudební, divadelní i filmové podhoubí města.

Letošní ročník festivalu bude symbolizovat Maryčka Magdonova, literární postava Slezských písní Petra Bezruče. Tradiční a stěžejní součástí festivalu budou sbírky pro společností ADRA, Charita a Podané ruce.

Unikátní Sweetsen fest je bytostně spojen s městem Frýdek-Místek a dlouhodobě klade velký důraz na svůj charitativní rozměr. I proto jej bude letos symbolizovat Maryčka Magdonova, tragická literární postava odkazující na tvorbu Petra Bezruče, který v letech 1891-1893 intenzivně pobýval v tehdejším Místku. Toto období bylo zásadní pro tvorbu Slezských písní.

"Logo v jednoduchých křivkách je inspirováno propagační grafikou používanou v 60. a 70. letech na krabičkách od sirek", dodává grafik, fotograf, hudebník a dlouholetý tvůrce vizuálů festivalu Sweetsen fest Lukáš Horký.

Tak jako každoročně i letos připravuje pořádající tým v čele s občanským sdružením Pod Svícnem pro návštěvníky několik novinek. Diváci se mohou těšit na změny dispozic v areále, které zajistí lepší oddělení jednotlivých scén. I proto by měla lépe vyznít nejen jejich kvalitnější zvuková a světelná aparatura, ale i samotná velikost. Festival se letos odehraje ve třech dnech a na šesti scénách, z nichž čtyři budou hudební, jedna filmová a jedna divadelní. Chybět nebude ani dětský program.

Proč je Sweetsen fest jedinečný? Jak se odlišuje od ostatních festivalů?
Protože na Sweetsen festu vystupují pouze umělci z Frýdku-Místku.
Protože všichni účinkující se vzdávají nároku na honorář.
Protože během festivalu se nevybírá žádné vstupné.
Protože v areále probíhají sbírky pro humanitární organizace ADRA, Charita a Podané ruce.

"Sweetsen fest se za roky své existence stal nedílnou součástí města Frýdek-Místek a na jeho přípravě se již tradičně podílejí desítky organizací i jednotlivců ze všech oblastí života. Věřím, že se nám i letos podaří získat reprezentativní prostředky, které tak rozšíří již více než 150 tisíc korun, které festival charitativním organizacím vynesl v minulých letech", uzavírá zakladatel festivalu Petr Korč z pořádajícího občanského sdružení Pod Svícnem.

9. ročník největšího frýdecko-místeckého festivalu proběhne ve Frýdku-Místku od 28. do 30. června 2012. Vstup je již tradičně zdarma.

Sweetsen fest pořádá ve spolupráci se Statutárním městem Frýdek-Místek a pod záštitou primátora města Mgr. Petra Cvika občanské sdružení Pod Svícnem ve spolupráci s hudebním klubem Stoun, Národním domem Frýdek-Místek a hlavním podporovatelem, kterým je Nadace ČEZ.

Autor / zdroj: Petr Korč

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.