KULTURA / Kultura

Do podpory Sweetsen festu se zapojují známé osobnosti

FRÝDEK-MÍSTEK

Největší frýdecko-místecký hudební, divadelní a filmový festival Sweetsen fest, který se letos uskuteční ve třech dnech a na šesti scénách opět oslovuje zájemce o účast z řad hudebníků, divadelníků i filmařů.

Do kampaně, která má nejenom vytvořit prostor k prezentaci mladých a nadějných umělců, ale zejména podpořit charitativní rozměr akce, se nově zapojují i známé osobnosti.

Co Sweetsen fest nabízí zájemcům o účast?
- živé vystoupení nebo projekci filmu na největším charitativním festivale ve městě
- možnost aktivně podpořit na jedné ze 6 scén společnosti ADRA, Charita a Podané ruce
- umístění skladby na hudební CD Sweetsen fest sampler 012
- zdarma festivalové CD pro potřeby propagace kapely
- propagaci v rámci filmového dokumentu o Sweetsen festu
- profesionální fotografie (případně videozáznam) souboru během vystoupení
- tričko, festivalový marchandise a afterparty se společnou fotografií všech účinkujících

Co musí udělat umělci pro účast na Sweetsen festu?

- být z Frýdku-Místku nebo z nejbližšího okolí
- dodat CD s vlastní tvorbou (s názvy skladeb, autorů hudby a textu) a kontakt do Antikvariátu Pod Svícnem (Farní 16, Frýdek)
- vše stihnout nejpozději do pondělí 18. května 2012

"I když Sweetsen fest prezentuje striktně frýdecko-místeckou scénu, svým rozsahem a významem už patří mezi nejvýznamnější festivaly u nás. Promýšleli jsme jakým způsobem získat další podporu pro jeho charitativní myšlenku. Kampaň osobností, které nejsou z Frýdku-Místku a chtěly by na akci vystoupit, nám přišla nejen trefná, protože o hraní u nás je skutečný zájem, ale snad i vtipná a děkujeme všem, kdo se do ní během následujících měsíců bez nároku na honorář zapojí", popisuje zakladatel festivalu Petr Korč z občanského sdružení Pod Svícnem.

9. ročník největšího frýdecko-místeckého festivalu proběhne ve Frýdku-Místku od 28. do 30. června 2012. Vstup je již tradičně zdarma.

Sweetsen fest pořádá ve spolupráci se Statutárním městem Frýdek-Místek a pod záštitou primátora města Mgr. Petra Cvika občanské sdružení Pod Svícnem ve spolupráci s hudebním klubem Stoun, Národním domem Frýdek-Místek a hlavním podporovatelem, kterým je Nadace ČEZ.

Autor / zdroj: Petr Korč

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.