KULTURA / Kultura

Benefiční Sweetsen fest už vynesl více než loni, charita pokračuje

FRÝDEK-MÍSTEK

Unikátní frýdecko-místecký hudební, divadelní a filmový festival Sweetsen fest ukončil svou hudební, divadelní a filmovou část, v rámci které probíhaly sbírky pro humanitární organizace ADRA, Charita a Podané ruce.

Vybraná částka výrazně překročila loňské hodnoty. Další výnos se očekává z prodeje výtvarných a fotografických děl frýdecko-místeckých umělců.

Ve Frýdku-Místku právě skončila první část jedinečného benefičního festivalu Sweetsen fest. Akce, která nemá v republice obdoby, letos zpestřila a oživila život města bez sebemenších komplikací. Z pohledu návštěvnosti, programu, počasí i vybrané částky můžeme jednoznačně mluvit o nejvydařenějším ročníku v devítileté festivalové historii. Mezi návštěvníky, které bavilo tři dny šest festivalových scén a bohatý dětský program, se podařilo vybrat i historicky nejvyšší částku.

Ve čtvrtek 28. června probíhala veřejná sbírka pro Podané ruce, v pátek 29. června pro Dobrovolnické centrum společnosti ADRA a sobota 30. června 2012 patřila Charitě Frýdek-Místek.

"Sweetsen fest nám dělá jenom radost. Od svého vzniku před devíti léty stále roste jeho rozsah i věhlas. A co je mnohem důležitější, s jeho dobrým jménem roste i výnos pro charitativní organizace. Letos se jen ve veřejných sbírkách podařilo vybrat 51 515,- Kč, což je o téměř 13 tisíc více než loni. K této sumě ještě přibydou prostředky získané prodejem obrazů a fotografií frýdecko-místeckých tvůrců", uvadí zakladatel festivalu Petr Korč.

Vybrané částky: Podané ruce: 9 648,- Kč, ADRA Frýdek-Místek: 21 402,- Kč, Charita Frýdek-Místek 20 465,- Kč

Součástí letošního ročníku byla i benefiční výstava frýdecko-místeckých výtvarníků a fotografů. Návštěvníci měli možnost shlédnout obrazy studentů a absolventů AVU Praha Vojtěcha Adamce, Tomáše Mitury a Karin Šrubařové, dále pak studenta SUŠ Ostrava Tomáše Kurečky a Patrika Závodského. Fotografické práce představili zástupci Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě Mgr. Michal Popieluch a Lukáš Horký, dále pak Josef Horák, David Volný a Kateřina Miturová, studentka SUŠ Ostrava.

Tato díla budou do konce července vystavena ve frýdeckém Antikvariátě Pod Svícnem, kde si je případní zájemci mohou nejenom prohlédnout, ale i zarezervovat a nabídnout konkrétní částku, kterou jsou ochotni oproti jejich získání věnovat společnostem ADRA, Charita a Podané ruce. Tak jako při veřejných sbírkách, které si organizují přímo jednotlivé organizace, i tyto peníze jdou bez zásahu pořadatelů přímo k příjemcům. Už během festivalu se podařilo získat zájemce pro čtyři z deseti uměleckých děl.

Perličkou letošního ročníku pak bylo uvedení nové frýdecko-místecké a festivalové hymny Fajne-mjesto, kterou za spolupráce vynikajících muzikantů Davida Stypky a jeho Bandjeez složil, nahrál a na festivalu a festivalovém CD premiérově představil frýdecko-místecký písničkář René Souček. V pondělí 9. července 2012 bude mít na webu www.fajnemjesto.cz premiéru i aktuální festivalový klip, který právě vzniká ve frýdecko-místeckém HM Studiu s tímto hudebním doprovodem.

Sweetsen fest pořádá ve spolupráci se Statutárním městem Frýdek-Místek a pod záštitou primátora měs

Autor / zdroj: Mediafax

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.