KULTURA / Ostatní

3.7.2012

Benefiční Sweetsen fest už vynesl více než loni, charita pokračuje

FRÝDEK-MÍSTEK

Unikátní frýdecko-místecký hudební, divadelní a filmový festival Sweetsen fest ukončil svou hudební, divadelní a filmovou část, v rámci které probíhaly sbírky pro humanitární organizace ADRA, Charita a Podané ruce.

Vybraná částka výrazně překročila loňské hodnoty. Další výnos se očekává z prodeje výtvarných a fotografických děl frýdecko-místeckých umělců.

Ve Frýdku-Místku právě skončila první část jedinečného benefičního festivalu Sweetsen fest. Akce, která nemá v republice obdoby, letos zpestřila a oživila život města bez sebemenších komplikací. Z pohledu návštěvnosti, programu, počasí i vybrané částky můžeme jednoznačně mluvit o nejvydařenějším ročníku v devítileté festivalové historii. Mezi návštěvníky, které bavilo tři dny šest festivalových scén a bohatý dětský program, se podařilo vybrat i historicky nejvyšší částku.

Ve čtvrtek 28. června probíhala veřejná sbírka pro Podané ruce, v pátek 29. června pro Dobrovolnické centrum společnosti ADRA a sobota 30. června 2012 patřila Charitě Frýdek-Místek.

"Sweetsen fest nám dělá jenom radost. Od svého vzniku před devíti léty stále roste jeho rozsah i věhlas. A co je mnohem důležitější, s jeho dobrým jménem roste i výnos pro charitativní organizace. Letos se jen ve veřejných sbírkách podařilo vybrat 51 515,- Kč, což je o téměř 13 tisíc více než loni. K této sumě ještě přibydou prostředky získané prodejem obrazů a fotografií frýdecko-místeckých tvůrců", uvadí zakladatel festivalu Petr Korč.

Vybrané částky: Podané ruce: 9 648,- Kč, ADRA Frýdek-Místek: 21 402,- Kč, Charita Frýdek-Místek 20 465,- Kč

Součástí letošního ročníku byla i benefiční výstava frýdecko-místeckých výtvarníků a fotografů. Návštěvníci měli možnost shlédnout obrazy studentů a absolventů AVU Praha Vojtěcha Adamce, Tomáše Mitury a Karin Šrubařové, dále pak studenta SUŠ Ostrava Tomáše Kurečky a Patrika Závodského. Fotografické práce představili zástupci Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě Mgr. Michal Popieluch a Lukáš Horký, dále pak Josef Horák, David Volný a Kateřina Miturová, studentka SUŠ Ostrava.

Tato díla budou do konce července vystavena ve frýdeckém Antikvariátě Pod Svícnem, kde si je případní zájemci mohou nejenom prohlédnout, ale i zarezervovat a nabídnout konkrétní částku, kterou jsou ochotni oproti jejich získání věnovat společnostem ADRA, Charita a Podané ruce. Tak jako při veřejných sbírkách, které si organizují přímo jednotlivé organizace, i tyto peníze jdou bez zásahu pořadatelů přímo k příjemcům. Už během festivalu se podařilo získat zájemce pro čtyři z deseti uměleckých děl.

Perličkou letošního ročníku pak bylo uvedení nové frýdecko-místecké a festivalové hymny Fajne-mjesto, kterou za spolupráce vynikajících muzikantů Davida Stypky a jeho Bandjeez složil, nahrál a na festivalu a festivalovém CD premiérově představil frýdecko-místecký písničkář René Souček. V pondělí 9. července 2012 bude mít na webu www.fajnemjesto.cz premiéru i aktuální festivalový klip, který právě vzniká ve frýdecko-místeckém HM Studiu s tímto hudebním doprovodem.

Sweetsen fest pořádá ve spolupráci se Statutárním městem Frýdek-Místek a pod záštitou primátora měs

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

SZZ Krnov postupně otestuje na COVID-19 všechny zaměstnance

Všech osm set zaměstnanců Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov absolvuje z preventivních důvodů rapid test, který detekuje přítomnost COVID-19.

Roušky pro Přerovany šijí i plavčíci a úřednice

Rouškovník v průjezdu Městské policie Přerov na Masarykově náměstí je stále v provozu. Kdo má doma přebytek ústenek a může je darovat, bude vítán.

Sběrný dvůr v Přerově se otevře na dva dny v týdnu

Sběrné dvory Technických služeb města Přerova, které byly kvůli nouzovému stavu uzavřeny, čeká částečné zprovoznění.

DNES SE STALO

DOPRAVA6. dubna 1909

byl zahájen provoz na úzkorozchodné dráze Ostrava–Karviná.

KULTURA6. dubna 1943

poprvé vyšel Malý princ, nejznámější literární dílo francouzského spisovatele a pilota Antoina de Saint-Exupéryho. Jde o jeden z nejznámějších pohádkových příběhů moderní světové literatury.

VESMÍR6. dubna 1973

NASA vypustila vesmírnou sondu Pioneer 11 určenou k průzkumu Jupiteru, Saturnu a vnějších oblastí sluneční soustavy.

POZVÁNKA OBRAZEM