KULTURA / Kultura

Radegast den si užilo více než 25 tisíc lidí

NOŠOVICE

V duchu sloganu "Život je hořký. Bohudík." dorazilo přes nepřízeň počasí v sobotu na 11. ročník Radegast dne do Nošovic více než 25 tisíc lidí.

Ti si vychutnali nejen nabitý program, ale také správně hořký nefiltrovaný ležák. Celkem se v Nošovicích vypilo 48 tis. piv. Díky partnerství Radegastu s nejvyšší českou hokejovou soutěží mohla veřejnost poprvé naživo shlédnout i nový pohár pro vítěze extraligy. Šéf extraligy Josef Řezníček zároveň oficiálně zahájil nový ročník české nejvyšší hokejové soutěže.

V chladném a chvílemi deštivém počasí zamířilo více než 25 tisíc lidí na tradiční Radegast den, oslavu oblíbeného nošovického piva. "Atmosféra byla tradičně skvělá. Příjemným překvapením pro mne bylo, že jsem se setkal s návštěvníky až ze západních Čech. Svědčí to o tom, že je Radegast stále populárnější i mimo náš domácí region. Věřím, že si Radegast den všichni užili i přes nepřízeň počasí," zhodnotil jednu z největších akcí na severní Moravě marketingový manažer Karel Kraus.

Největší zástup lidí čekal před pódiem na kapelu Kryštof, která vystoupila v 15:00 hod. Úspěch měly i hudební skupiny Buty, Mňága a Žďorp nebo Ewa Farna. Příznivci metalu si pak počkali do 21:30 na nářez v podání Citronu. Jejich večerní koncert, kterým zahájili druhou část turné k albům Radegast a Plni energie, byl vrcholem Radegast dne.

Velkému zájmu se těšily exkurze pivovarem. Příležitost seznámit se s výrobou typicky hořkého piva Radegast využilo 1259 návštěvníků.

Radegast se na akci představil též jako oficiální pivo českého hokeje. Šéf hokejové extraligy Josef Řezníček společně s hráči moravských hokejových klubů zahájil nový ročník nejvyšší hokejové soutěže a poprvé naživo představil veřejnosti zbrusu nový pohár pro vítěze extraligy. Na úspěšný průběh celé soutěže si připil oficiálním pivem extraligy Radegastem s tisíci přítomnými diváky a Paolem Lanzarottim, generálním ředitelem společnosti Plzeňský Prazdroj. Příznivci piva Radegast podpořili zahájení bouřlivým aplausem o hlasitosti 120,7 decibelů, čímž byl překonán rekord nejhlasitějšího fandění uplynulého ročníku extraligy.

Autor / zdroj: Vladimír Jurina

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.