KULTURA / Kultura

Nové přeshraniční Art Centrum v Českém Krumlově má oživit mizející řemesla

ČESKÝ KRUMLOV

Nové přeshraniční Art Centrum bylo slavnostně otevřeno v areálu Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České v Českém Krumlově. Snahou je mladé generaci představit klasická řemesla, která jsou již na ústupu. Studenti z Čech i Rakouska se tak budou zabývat například výrobou černobílé fotografie nebo výpalem keramiky dřevem.

„Naším cílem je podpora uměleckořemeslných oborů. Samozřejmě se věnujeme i moderním technologiím, ale je jedině dobře, když se studenti seznámí také s tradičními a již nepříliš používanými postupy,“ řekl Martin Busta, ředitel školy.

Art Centrum vzniklo v rámci projektu Mizející řemesla a jejich aplikace ve 21. století, na kterém Anežka spolupracuje s rakouskou školou HBLA für künstlerische Gestaltung v Linci.

„Společně pořádáme různé projekty. Nejbližší aktivitou bude společný výpal keramické pece na dřevo, který se uskuteční 12. března,“ načrtl Martin Busta.

Art Centrum však mohou využívat i základní umělecké školy. „S řadou z nich již spolupracujeme. Určitě tuto možnost přivítaly, protože jim kromě prostor poskytujeme i výukové materiály,“ dodal Martin Busta.

Autor / zdroj: Václav Votruba

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.