KULTURA / Kultura

Literární jaro Zlín 2015 je za dveřmi
 
Autor / zdroj foto: vychodni-morava.cz

ZLÍN

Začíná šestý ročník festivalu Literární jaro Zlín 2015. Uskuteční se ve dnech 28. dubna až 7. května a nabídne autorská čtení, besedy o literatuře, setkání se zajímavými osobnostmi nebo výtvarnou dílnu pro děti.

Festival bude zahájen v úterý 28. dubna od 17:00 v 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU (kavárna, budova 15). „Hosty zahájení budou slovenský spisovatel Silvester Lavrík, zástupci vydavatelství Větrné mlýny Petr Minařík a Pavel Řehořík, role moderátora besedy se ujme Miroslav Zelinský, hudebně doprovodí žáci Základní umělecké školy Zlín,“ sdělila za pořadatele Světlana Divilková.

V následujících dnech vystoupí tito hosté: slovenští spisovatelé Pavel Vilikovský a Dušan Dušek, české autorky Jana Červenková a Ivany Myšková, literární vědec Jiří Trávníček, Trio Nété, kapela Nadměrný náklad a Zlínskou literární tržnici budou zastupovat Milan Libiger, Markéta Horáková a Martin Stöhr. Pořad pro děti připraví autorka knihy Annie a berlepsové Vendula Borůvková. Program festivalu a další informace jsou k dispozici na adrese www.literarnijaro.cz.

Autor / zdroj: Zdeněk Urbanovsk

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.