KULTURA / Ostatní

Popis: Minulý ročník se vydařil.
Minulý ročník se vydařil.
17.10.2019

Všesvatský jarmark v Rožnově láká na tradiční zboží, dobré jídlo i hudební program

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

Hlavním tahákem nadcházejícího víkendu v Rožnově pod Radhoštěm je dvoudenní Všesvatský jarmark, který pořádá Město Rožnov pod Radhoštěm ve spolupráci s T klubem - kulturní agenturou. Jarmark se koná na Masarykově náměstí v pátek 18. a v sobotu 19. října od 10 hodin.

Po oba dny Všesvatského jarmarku více než stovka prodejců nabídne tradiční jarmareční zboží jako kytice, květinové vazby, keramiku, svíčky, sýry, perníčky, masné výrobky a také spoustu dalšího občerstvení a mnoho dalšího zboží, které neodmyslitelně k městskému jarmarku a k blížícímu se podzimu patří. Pro děti pak bude připravena tvůrčí dílnička, která jim umožní si zdarma vyzkoušet některou rukodělnou tvořivou techniku a odnést si vlastní výrobek z jarmarku na památku.

Ve dvoudenním doprovodném programu se na podiu v centru náměstí představí cimbálová muzika Poštár z Frenštátu pod Radhoštěm, brněnské duo Mosskin s hostující Evou Kudrnovou, žáci z rožnovské základní školy 5. května nebo frýdecko-místecká kapela Downbellow. Dále pak vystoupí cimbálová muzika Jánoš nebo rožnovský hudebník Zbyněk Terner se swingovým orchestrem Swing dragons. Jarmark slavnostně zahájí v pátek v 16.30 hodin starosta města Rožnova pod Radhoštěm Radim Holiš spolu s dalšími členy vedení města a také zástupcem rožnovské farnosti.

Kromě Všesvatského jarmarku na Masarykově náměstí můžete momentálně v Rožnově zajít hned na šestici výstav (v Galerii Na Radnici, v galerii 3. etáž, v městské knihovně, v galerii Crears, ve Valašském muzeu v přírodě).

V sobotu 19. října od 10 hodin se uskuteční premiéra nového představení loutkového divadélka ROLO – pohádka O ježibabě Zlobabě, představení se koná v podkroví Městské knihovny Rožnov pod Radhoštěm. 

Během víkendu můžete v Rožnově zajít také na Jurkovičovu rozhlednu, a to od 10 do 16 hodin.

Autor / zdroj: Marek Havran

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V Klentnici roste banán severu a kaki

Věděli jste, že na jižní Moravě, nedaleko Mikulova, v Klentnici rostou banány, tedy tzv. banány severu, neboli pawpaw? Exotické ovoce, které vypadá ja

Post

V Kině Portyč otevře oblíbená Vánoční prodejní výstava

Slavnostní zahájení již 17. ročníku benefiční akce s prodejem rukodělných výrobků se uskuteční pořadatel ve středu 27. listopadu a potrvá do neděle 8.

Post

Jedu v jedu. Výstava pojednává o přírodě, která je krásná, ale může být i nebezpečná

Jedu v jedu. Tak se jmenuje výstava pojednávající o přírodě, jíž jsme součástí. Je krásná, zároveň však může být i nebezpečná. Pokud ale víme, na co s

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA