KULTURA / Kultura

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Pixabay
26.11.2020

Pořadatelé kulturních akcí ve Zlíně získali od města dotace i na neuskutečněné akce

Zlín

Město Zlín podpořilo organizátory kulturních akcí. Na akce, které se kvůli epidemii koronaviru neuskutečnily, měli možnost získat alespoň část původní dotace. Ta měla za cíl pokrýt náklady, které jim s přípravou akce prokazatelně vznikly. Kompenzace, o které rozhodla Rada města Zlína, se týkala žadatelů o dotaci z kulturního fondu města, kteří již měli schválenu a uzavřenu smlouvu o poskytnutí dotace.

„Chtěli jsme podpořit organizátory kulturních akcí, kteří plánované akce nemohli z důvodu vládních opatření realizovat. Od města mohli získat kompenzaci nákladů spojených s organizací a přípravou akce, a to až do výše osmdesáti procent původní přislíbené dotace,“ uvedl náměstek primátora Miroslav Adámek.

S organizátory kulturních akcí a zároveň žadateli o dotaci byl uzavřen dodatek k veřejnoprávní smlouvě o poskytnutí dotace z Kulturního fondu statutárního města Zlína na kulturní akci konanou ve druhém pololetí letošního roku.

„Podmínkou uzavření dodatku bylo oznámení příjemce dotace o skutečnosti, že se akce nemohla konat v původně předepsaném termínu, které bylo společně s žádostí o umožnění vyúčtování doručeno na Odbor kultury a památkové péče MMZ před termínem konání akce,“ upřesnila vedoucí Odboru kultury a památkové péče Eva Ryndová.

Autor / zdroj: Tomáš Melzer

DALŠÍ ČLÁNKY

Po třech letech zaznamenala znojemská porodnice největší počet porodů

Porodníci znojemské nemocnice loni přivedli na svět 977 dětí. Za poslední tři roky je to nejvíce dětí. Koronavirová pandemie přímo porodnické výsledky

Otužilá mláďata u valašek

Prvním mládětem nového roku, které se narodilo v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava, je sameček plemene ovce domácí valaška. Na svět přišel

DNES SE STALO

VĚDA A TECHNIKA

19. ledna 1983

byl uveden na trh revoluční osobní počítač Apple Lisa.

HISTORIE

20. ledna 1265

se poprvé v historii sešel Anglický parlament. Svolal ho Simon de Montfort Earl z Leicesteru.

PŘÍRODA

20. ledna 1969

bylo vyhlášeno chráněné území Pod Veselovem z důvodu výskytu silně ohroženého koniklece lučního českého (Pulsatilla pratensis subsp. bohemica), který je zde relativně hojně zastoupen. Kromě koniklece se zde nachází několik dalších vzácnějších druhů rostlin.

POZVÁNKA OBRAZEM