KULTURA / Kultura

Popis: Každý pátek odpoledne se v okně muzea na Nové louce objeví Anděl, který u sebe bude mít určitou indicii.
Každý pátek odpoledne se v okně muzea na Nové louce objeví Anděl, který u sebe bude mít určitou indicii.
Autor / zdroj: Archiv pořadatele
26.11.2020

Muzeum Karlovy Vary připravilo

Karlovy Vary

Muzeum Karlovy Vary připravilo soutěž s vánoční tématikou. Mottem soutěže by mohlo být "Když nemůžete do muzea, přijďte alespoň k muzeu a zúčastněte se soutěže".

Do muzejních expozic se návštěvníci totiž nepodívají ani tehdy, pokud opatření ohledně koronavirové situace poklesnou na stupeň PES 3. Platná omezení v tomto stupni stejně prakticky návštěvu muzejních expozic neumožní. Proto muzeum pro své příznivce a zájemce připravilo tuto soutěž.

Každý pátek odpoledne, tedy 27. 11., 4. 12., 11.12. a 18. 12., se v okně muzea na Nové louce objeví Anděl, který u sebe bude mít určitou indicii, jež bude vystavena vždy do následujícího pondělí ráno. Poslední pátek, 18. 12., se v okně objeví otázka či úkol. Ten je však možné rozluštit pouze v případě, že soutěžící budou mít nasbírány všechny postupně vystavené indicie.

Odpověď je pak třeba zaslat do 31. 12. včetně na email: sekretariat@kvmuz.cz. Soutěž bude vyhodnocena do 10. 1. 2021 a každý, kdo správně odpoví, obdrží od muzea dárkový balíček.

Autor / zdroj: Lev Havlíček

DALŠÍ ČLÁNKY

Po třech letech zaznamenala znojemská porodnice největší počet porodů

Porodníci znojemské nemocnice loni přivedli na svět 977 dětí. Za poslední tři roky je to nejvíce dětí. Koronavirová pandemie přímo porodnické výsledky

Otužilá mláďata u valašek

Prvním mládětem nového roku, které se narodilo v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava, je sameček plemene ovce domácí valaška. Na svět přišel

DNES SE STALO

VĚDA A TECHNIKA

19. ledna 1983

byl uveden na trh revoluční osobní počítač Apple Lisa.

HISTORIE

20. ledna 1265

se poprvé v historii sešel Anglický parlament. Svolal ho Simon de Montfort Earl z Leicesteru.

PŘÍRODA

20. ledna 1969

bylo vyhlášeno chráněné území Pod Veselovem z důvodu výskytu silně ohroženého koniklece lučního českého (Pulsatilla pratensis subsp. bohemica), který je zde relativně hojně zastoupen. Kromě koniklece se zde nachází několik dalších vzácnějších druhů rostlin.

POZVÁNKA OBRAZEM