KULTURA / Kultura

Očkovací centrum se mění zpět na kulturní sály
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Envato Elements

Nymburk

Do velkého a malého sálu Obecního domu, které více než rok sloužily coby očkovací centrum, se vrací kulturní akce. Město zapůjčilo prostory počátkem loňského roku Nemocnici Nymburk prostřednictvím svého Nymburského kulturního centra. Zapojili se také zaměstnanci úřadu jako dobrovolníci. Podařilo se zde naočkovat přes sto tisíc lidí. Od pondělí 9. května funguje očkovací centrum v areálu nemocnice v prostorách infuzní ambulance, vchod D. Očkování bude probíhat vždy v pondělí a v pátek 14:30–18:00 hodin.

Vedle prostor malého sálu, kde probíhalo samotné očkování od února 2021, byl postupem času přidán i sál velký pro komfort klientů čekajících po očkování. V současné době již nemocnice zvládne tuto službu poskytovat ve svých vlastních prostorech. Dnes byly odstraněny poslední dvě kabiny ve foyer.

„Mně osobně zůstane na očkovací centrum spousta vzpomínek. Mohla jsem u celého projektu být od samého začátku: od prvotního nápadu nabídnout covidem vyprázdněné sály pro vznik centra, přes přípravu prostor, zpracování pokynů pro dobrovolníky až po desítky odsloužených dobrovolnických směn včetně očkovacího maratonu po boku radního pro zdravotnictví Aleše Tomana. V průběhu měsíců jsem zažila všechny proměny nálad klientů a vím, že to nebylo vždy jednoduché. Mé poděkování patří nejen zdravotníkům a celému personálu centra, kteří za jeho fungováním stáli, ale i zaměstnancům našeho úřadu, kteří se od samého začátku zapojili do jeho činnosti a všem dobrovolníkům, bez nichž by byl jeho start velmi obtížný. Jejich pomoci si vážím nejen já, ale i naše nemocnice,“ shrnula své ohlédnutí místostarostka Stanislava Tichá.

Prostory Obecního domu jsou opět zcela k dispozici pro plesy, oblíbený Čas na čaj, taneční kurzy a další akce připravované Nymburským kulturním centrem. Nejbližší akcí je 3. června premiérový 1. letní ples města Kokosy v Kokosu. Od 1. srpna se zde uskuteční 2. Nymburský výtvarný salón.

Autor / zdroj: Olga Vendlová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.