KULTURA / Festivaly

Popis:
8.4.2019

Lidické náměstí rozbouří již podruhé festival CultureUp

ÚSTÍ NAD LABEM

CultureUp, festival na podporu streetové & hiphopové kultury proběhne podruhé na ústeckém Lidickém náměstí 18. května 2019.

Cílem CultureUp je přiblížit veřejnosti hip-hopovou kulturu a vše, co k ní patří. Festival se proto skládá ze tří základních pilířů: hudba, sport a umění. Festivalu však nechybí ani charitativní přesah.,“ uvedl organizátor festivalu, Michal Nejedlý.

Návštěvníci se proto mohou těšit na ikony českého rapu jako je například MC Gey nebo Věc Makropulos. Naprostou premiéru bude mít v Ústí nad Labem český hip-hopový Ozzy Osbourne, heavy metalový raper Redzed. Samozřejmostí je také podpora lokálních interpretů, které letos zastupuje ústecké duo Murray & Kabake.

Festival s charitativním přesahem

Součástí festivalu je charitativní basketbalový turnaj 2ON2, jehož výtěžek poputuje opět na rehabilitace Pavlínce Vítové, která po nešťastné nehodě roku 2017 ochrnula.

Charitativní rozměr festivalu dodává také spolupráce s projektem Suicide angels, který propojuje krásu potetovaných slečen s dobročinnými aktivitami. Na místě bude proto možnost zakoupení charitativního kalendáře s potetovanými modelkami.

Chybět nebude ani doprovodný program v podobě street dance vystoupení žáků ze ZŠ Předlice nebo grafitti jam pořádaný ve spolupráci s Člověkem v tísni, v rámci kterého si budou moct návštěvníci vyzkoušet pod vedením zkušených umělců street artové techniky.

Autor / zdroj: Lucie Stádníková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

O další peníze na hospodaření v lesích se na Vysočině bude moci žádat celé září

Kraj Vysočina má připravených dalších 50 miliónů korun, které v následujících měsících rozdělí mezi majitele lesů a osoby v lesích hospodařících.

Post

Na Petrově rybníce probíhají mimořádná veterinární opatření k zamezení šíření a zdolání nebezpečné nákazy

Z důvodu vyhlášení mimořádných veterinárních opatření (onemocnění - koiherpeviróza kaprů) na Petrově rybníce v Krnově je do doby ukončení platnosti to

Post

Chirurgové Slezské nemocnice rozšiřují operativu

Zcela nové druhy operací se provádí v letošním roce na chirurgických sálech Slezské nemocnice v Opavě. Současný primář chirurgie MUDr. Matúš Peteja, P

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA