KULTURA / Festivaly

Popis:
8.4.2019

Lidické náměstí rozbouří již podruhé festival CultureUp

ÚSTÍ NAD LABEM

CultureUp, festival na podporu streetové & hiphopové kultury proběhne podruhé na ústeckém Lidickém náměstí 18. května 2019.

Cílem CultureUp je přiblížit veřejnosti hip-hopovou kulturu a vše, co k ní patří. Festival se proto skládá ze tří základních pilířů: hudba, sport a umění. Festivalu však nechybí ani charitativní přesah.,“ uvedl organizátor festivalu, Michal Nejedlý.

Návštěvníci se proto mohou těšit na ikony českého rapu jako je například MC Gey nebo Věc Makropulos. Naprostou premiéru bude mít v Ústí nad Labem český hip-hopový Ozzy Osbourne, heavy metalový raper Redzed. Samozřejmostí je také podpora lokálních interpretů, které letos zastupuje ústecké duo Murray & Kabake.

Festival s charitativním přesahem

Součástí festivalu je charitativní basketbalový turnaj 2ON2, jehož výtěžek poputuje opět na rehabilitace Pavlínce Vítové, která po nešťastné nehodě roku 2017 ochrnula.

Charitativní rozměr festivalu dodává také spolupráce s projektem Suicide angels, který propojuje krásu potetovaných slečen s dobročinnými aktivitami. Na místě bude proto možnost zakoupení charitativního kalendáře s potetovanými modelkami.

Chybět nebude ani doprovodný program v podobě street dance vystoupení žáků ze ZŠ Předlice nebo grafitti jam pořádaný ve spolupráci s Člověkem v tísni, v rámci kterého si budou moct návštěvníci vyzkoušet pod vedením zkušených umělců street artové techniky.

Autor / zdroj: Lucie Stádníková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V Ostravě dojde k dalšímu omezení hazardu

Obecně závazná vyhláška o loteriích začala v Ostravě platit 1. ledna 2017. K další regulaci v Ostravě dojde od 1. července letošního roku.

Post

Nový parkovací dům v centru Hradce Králové se otevře na začátku června

Od června budou moci motoristé v centru Hradce Králové využívat nový parkovací dům Jana Gayera s kapacitou 284 parkovacích míst.

Post

Komorní scéna Aréna uvádí poslední premiéru sezóny

Čtvrtou premiérou, která uzavře sezónu 2018/2019 v Komorní scéně Aréna, je Zimní slunovrat z pera současného německého autora Rolanda Schimmelpfenniga

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA