KULTURA / Výstavy

V sídle Zlínského kraje bude zahájena výstava zobrazující pravěké predátory
Pravěcí predátoři / Petr Hrůza. 
Autor / zdroj foto: Petr Hrůza

ZLÍN

Slavnostní zahájení výstavy SVĚT JINÝMA OČIMA – Pravěcí predátoři, jejímž autorem je Petr Hrůza, se v pátek 26. února od 17 hodin uskuteční ve 14. etáži Baťova mrakodrapu, sídla Zlínského kraje. Výstava je součástí druhého ročníku osvětové kampaně k Mezinárodnímu dni Aspergerova syndromu, který si svět připomíná vždy 18. února.

Na výstavě budou k vidění díla Petra Hrůzy zachycující predátory pravěkých moří, kteří byli ve svých obdobích na vrcholu potravinového řetězce. Plakáty autor vytvořil ve speciálním grafickém programu technikou vektorizace.

„Odmalička mě zajímá vše o dinosaurech a ostatních pravěkých tvorech. Již ve třech letech jsem znal jména všech dinosaurů. Postupem času jsem šel více do hloubky a začal si hledat veškeré dostupné informace. Protože rád kreslím, snažil jsem se příběhy pravěkých zvířat přenést i na papír. Mým snem je stát se paleontologem a věnovat se této oblasti i nadále,“ uvedl Petr Hrůza.

Kromě vystavených děl se účastníci vernisáže mohou těšit také na vystoupení cimbálové muziky Stojanova gymnázia Velehrad pod vedením Petra Halody. Vstup na vernisáž i samotnou výstavu, která potrvá do 31. března, bude zdarma.

Autor / zdroj: Jan Vandík

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.