KULTURA / Výstavy

Popis: Pravěcí predátoři / Petr Hrůza.
Pravěcí predátoři / Petr Hrůza.
Autor / zdroj: Petr Hrůza
24.2.2016

V sídle Zlínského kraje bude zahájena výstava zobrazující pravěké predátory

ZLÍN

Slavnostní zahájení výstavy SVĚT JINÝMA OČIMA – Pravěcí predátoři, jejímž autorem je Petr Hrůza, se v pátek 26. února od 17 hodin uskuteční ve 14. etáži Baťova mrakodrapu, sídla Zlínského kraje. Výstava je součástí druhého ročníku osvětové kampaně k Mezinárodnímu dni Aspergerova syndromu, který si svět připomíná vždy 18. února.

Na výstavě budou k vidění díla Petra Hrůzy zachycující predátory pravěkých moří, kteří byli ve svých obdobích na vrcholu potravinového řetězce. Plakáty autor vytvořil ve speciálním grafickém programu technikou vektorizace.

„Odmalička mě zajímá vše o dinosaurech a ostatních pravěkých tvorech. Již ve třech letech jsem znal jména všech dinosaurů. Postupem času jsem šel více do hloubky a začal si hledat veškeré dostupné informace. Protože rád kreslím, snažil jsem se příběhy pravěkých zvířat přenést i na papír. Mým snem je stát se paleontologem a věnovat se této oblasti i nadále,“ uvedl Petr Hrůza.

Kromě vystavených děl se účastníci vernisáže mohou těšit také na vystoupení cimbálové muziky Stojanova gymnázia Velehrad pod vedením Petra Halody. Vstup na vernisáž i samotnou výstavu, která potrvá do 31. března, bude zdarma.

Autor / zdroj: Jan Vandík

DALŠÍ ČLÁNKY

Autobusy ve Zlínském kraji budou od 30. března jezdit opět podle jízdních řádů platných o letních prázdninách

V souvislosti s vládním nařízením spočívajícím v omezení pohybu osob v České republice z důvodu zamezení šíření koronaviru bude ve veřejné dopravě s p

Těžba lithia na Cínovci bude v českých rukou. ČEZ získá 51 procent ve společnosti Geomet

Zkoumání projektu těžby českého lithia postupuje do druhé fáze. ČEZ a jeho dceřiná společnost Severočeské doly se po důkladném prověření ložiska a zák

Jindřichův Hradec nakupuje už sedm let energie na komoditní burze

Město Jindřichův Hradec nakupuje dodávky energií pro své budovy a městské organizace už sedm let na Českomoravské komoditní burze Kladno.

DNES SE STALO

VYNÁLEZY28. března 1797

Nathaniel Briggs z New Hampshire patentuje svůj vynález valchy na praní prádla.

KATASTROFY28. března 1845

postihla Prahu rozsáhlá jarní povodeň. Byla zatopena většina Starého Města, níže položené části Malé Strany a Smíchova a Podskalí.

POZVÁNKA OBRAZEM