KULTURA / Výstavy

Popis: Výstava Napoleonika v děčínském muzeu.
Výstava Napoleonika v děčínském muzeu.
9.6.2019

Výstava se věnuje předmětům týkajících se vojevůdce, konzula a císaře Napoleona

DĚČÍN

V děčínském muzeu máte možnost navštívit výstavu Napoleonika, která se věnuje předmětům týkajících se historické postavy francouzského státníka, vojevůdce, konzula, císaře Napoleona Bonaparta I.

Na výstavě uvidíte různá vyobrazení jeho postavy i předměty související s napoleonskou tematikou, proto název „Napoleonika“. V několika vitrínách jsou umístěny zajímavosti jako knihy, medaile, grafické listy. Stěny muzejních prostor jsou vyzdobeny obrazy. Součástí výstavy jsou i zbraně z muzejních sbírek, výstroj, nejrůznější modely, figurky vojáků a mnoho dalších zajímavostí.

Výstava byla připravena ve spolupráci s panem Zdeňkem Plíhalem, soukromým sběratelem, který už v muzeu v Děčíně vystavoval.

Výstavu Napoleonika můžete v děčínském muzeu navštěvovat do 30. září.

Autor / zdroj: muzeumdc.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Tip na rozmarné léto u vody? Odhalte tajemství hydroelektráren

Majestátní Dlouhé stráně v Jeseníkách, starodávná Čeňkova Pila na Šumavě, Lipno, Orlík a Štěchovice na Vltavské kaskádě i mnohé další. Místa, kde se r

Post

Starosta Třebíče ocenil jedenáct žáků základních škol

Ve čtvrtek 20. června se ve slavnostní síni Malovaného domu předávalo ocenění pro nejlepší žáky základních škol školního roku 2018/2019. Ocenění za vý

Post

U Příbrami vznikla unikátní lesní stezka. V průběhu času se mění

V Tušovicích vznikla nová lesní stezka, která je republikově unikátní. Je variabilní, a neomrzí se ani při opakovaných návštěvách.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA