KULTURA / Výstavy

Pelhřimovští výtečníci – Fotografie ze sbírky Muzea Vysočiny Pelhřimov
Z výstavy Pelhřimovští výtečníci.  
Autor / zdroj foto: Muzeum Vysočiny Pelhřimov

Pelhřimov

Výstava Pelhřimovští výtečníci je svým způsobem unikátní příležitostí uvidět dosud neviděné a nikdy nevystavené fotografie pelhřimovských osobností. Architektonické památky Pelhřimova jsou dobře známé a hojně prezentované, ať už v publikacích, na pohlednicích nebo výstavách. Ale jací byli lidé, kteří v těch krásných starých domech žili, kdo v nich podnikali, studovali nebo prostě jen bydleli, kdo byli ti, kteří ke kráse Pelhřimova přispěli vybudováním nových, architektonicky hodnotných staveb?

Z bohaté nabídky portrétních fotografií ze sbírky muzea mohla být vybrána jen část, kritériem přitom nebylo povolání, společenské postavení nebo místo narození. Sešla se tak pestrá společnost osob nejrůznějšího zaměření a zájmů a bylo zjištěno i mnoho zajímavých skutečností, které dosud nejsou v obecném povědomí, ačkoliv mnoho z prezentovaných osobností je dodnes uchováno v paměti obyvatel Pelhřimova, a nejen Pelhřimova.

Součástí výstavy je tištěný katalog s medailonky osobností na vystavených fotografiích, který bude zájemcům zdarma k dispozici. Tisk a realizaci výstavy podpořil Rozvojový fond Města Pelhřimova.


VÝSTAVA
Pelhřimovští výtečníci – Fotografie ze sbírky Muzea Vysočiny Pelhřimov
7. 12. 2021 – 27. 2. 2022 

Vernisáž 7. 12. 2021 od 17:00

zámek pánů z Říčan, výstavní síň
kurátorka PhDr. Miroslava Kvášová

Autor / zdroj: Ondřej Hájek


Popis:
Autor / zdroj: Archiv pořadatele

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.