SPORT / Fotbal

19.10.2009

Jablonecký trenér Komňacký: Plzeň vyhrála zaslouženě, byla lepší

JABLONEC NAD NISOU

Jablonečtí fotbalisté prohráli v dohrávce 11. kola Gambrinus ligy na domácím hřišti s Plzní 0:1. Jejich trenér František Komňacký pochválil soupeře za dynamiku a přesnost a uznal kvality hostujícího týmu.

Velmi spokojen byl po utkání plzeňský trenér Pavel Vrba. Jeho svěřenci předvedli v Jablonci velmi dobrý výkon a postarali se o první porážku Baumitu v novém ročníku Gambrinus ligy. "Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, který byl v průběhu podzimu doplněn o zkušené hráče. Jablonečtí doma doposud téměř všechny zápasy vyhráli. Myslím si, že dokud jsme byli v jedenácti, tak jsme hráli velmi dobře. Vykrývali jsme dobře prostor hřiště a hráli na brejky," liboval si po utkání Pavel Vrba.

Důležitý moment zápasu přišel v 56. minutě. Po druhé žluté kartě putoval předčasně do šatny Rajtoral a Jablonečtí měli možnost dlouhé přesilovky. Trvalý tlak ovšem nezužitkovali. "Po vyloučení to už byla hra na jednu branku. Snažili jsme se vykrývat střed hřiště. Daněk nás dnes několikrát zachránil. Musím přiznat, že zejména Čížkova rána ve druhém poločase byla gólová. Pochvalu dnes ale zaslouží úplně všichni. Škoda, že se nám v závěru nepodařilo při brejcích vedení zvýšit. Jsem moc rád, že jsme se vítězstvím udrželi ve špičce, a že Jablonci dýcháme na záda," radoval se kouč Viktorie.

Velmi sympaticky a sportovně zhodnotil duel jablonecký kormidelník František Komňacký. "Zápas se nám nepovedl. Musím však říci, že soupeř vyhrál zaslouženě. Nechci porážku svádět na nějakou naši indispozici. Plzeň hrála dynamičtější a přesnější fotbal. Kombinovala na jeden dotyk. Rychlost Rezka a Rajtorala nám dělala velké problémy," přiznal sedmapadesátiletý trenér.

"Musíme se umět z dnešní porážky poučit. V závěru jsme hráli vabank, ale vstřelit branku se nám nepovedlo. Hosté hráli disciplinovaně a zodpovědně. Co prošlo, chytil Daněk. Ke konci jsem už tušil, že branku dnes nedáme. Narazili jsme na soupeře, který byl lepší. Spadli jsme zpět na zem. Ve zbylých zápasech se chceme pokusit znovu dostat zpět na vítěznou vlnu," dodal Komňacký.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V Ostravě dojde k dalšímu omezení hazardu

Obecně závazná vyhláška o loteriích začala v Ostravě platit 1. ledna 2017. K další regulaci v Ostravě dojde od 1. července letošního roku.

Post

Nový parkovací dům v centru Hradce Králové se otevře na začátku června

Od června budou moci motoristé v centru Hradce Králové využívat nový parkovací dům Jana Gayera s kapacitou 284 parkovacích míst.

Post

Komorní scéna Aréna uvádí poslední premiéru sezóny

Čtvrtou premiérou, která uzavře sezónu 2018/2019 v Komorní scéně Aréna, je Zimní slunovrat z pera současného německého autora Rolanda Schimmelpfenniga

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA