SPORT / Fotbal

Fotbalisté Bohemians 1905 budou hrát v příští sezoně v Synot Tip Aréně

PRAHA

Vedení prvoligových Bohemians 1905 podepsalo pětiletou smlouvu na odehrání domácích utkání na stadionu společnosti E-Side, Synot Tip Aréna.

V nájmu tak budou na tomto stadionu od příští sezony hned dva fotbalové kluby - Bohemians 1905 a SK Slavia Praha.

Bohemians 1905 podepsali nájemní smlouvu na nejkratší dobu, která byla v jednání. "Po zvážení všech alternativ o tom rozhodla většina akcionářů klubu. V současné době se nenašel nikdo, kdo by byl ochoten Ďolíček a provoz klubu na tomto stadionu dlouhodobě financovat," řekl ředitel Bohemians 1905 Lukáš Přibyl.

O stěhování "Klokanů" do Edenu se už několik týdnů mluvilo a proti byli především fanoušci klubu. "Pro nikoho to není lehká situace, ale život klubu tím nekončí. Bohemka se musí stabilizovat po finanční stránce a tím se nadechnout k budoucnosti," dodal Přibyl.

Během podzimu by mělo v Synot Tip Aréně vyrůst zázemí, které následně mohou používat i Bohemians 1905. "Nyní se budou řešit technické parametry nájemní smlouvy, to znamená veškeré podmínky související s hraním zápasů, podmínky pro fanoušky a podobně," popisuje chod událostí ředitel Bohemians 1905. Ti nechtějí omezovat práva k užívání stadionu fanouškům a klubu SK Slavia Praha a věří, že si Slavia uchová svoji výbornou atmosféru při domácích zápasech.

"Bohemka" odehraje poslední zápas této sezony v Ďolíčku v sobotu proti Kladnu, pak zde zůstane zázemí klubu. "Pro každého z nás je to velmi nepříjemný krok, protože Ďolíček je i přes všechny technické výhrady jedinečným stadionem. V tuto chvíli je však na prvním místě přežití klubu, a proto akcionáři zvolili tuto cestu. Přestože vůle akcionářů nebyla jednohlasná, většina z nich se především z ekonomických důvodů přiklonila k variantě Synot Tip Arena. Klub má více než stoletou historii a věřím, že ani teď fanoušci na Bohemku nezanevřou. Už jen proto, aby toto řešení nebylo řešením na dlouhá léta," dodává ředitel Bohemians 1905.

Autor / zdroj: Mediafax

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.