SPORT / Hokej

Popis:
22.9.2018

Indiáni po skvělém výkonu berou pouze bod

PLZEŇ / PRAHA

Plzeň utrpěla krutou porážku. Po většinu utkání byla lepším celkem. Na to se však v hokeji nehraje. Sparta v Plzni odehrála výborný zápas a připisuje si cenné vítězství, prolomila sérii pěti prohraných utkáních se Škodovkou. O výhře rozhodl v prodloužení přesnou přesilovkou ranou Jan Košťálek.

Zápas odšpuntoval dělovou ranou z první z mezikruží Kodýtek, těsně však minul. Po chvilce to zkusil jedovatě z pravé strany Straka, Machovský srazil na zadní mantinel. Pár kroků za modrou se do touše opřel také Kaňák, hostující gólman musel s levým betonem rychle na led. Pak o sobě dali vědět Pražané, když se Forman proháčkoval mezi kruhy a fantasticky musel zakročit v pádu Frodl lapačkou. Podobně nedosáhl Machovský na ránu Stacha z pravého kruhu, síť však byla rozvlněna pouze z boku. Domácího muže s maskou, který v první části neměl příliš práce, pořádně protáhl dělovkou od modré Blain, pravý beton mladého gólmana ale vše pohlídal. To na druhé straně explzeňský strážce svatyně zaváhal. Vyrazil nahození na zadní mantinel, který kolem něj vrátil zpoza klece před ní Straka a Jan Eberle zamířil pod břevno. Fotbalovým výsledkem i úvodní část skončila.

V úvodu prostředního dějství po chybě v domácí rozehrávce zůstal osamocený na brankovišti Sill, kličkou do blafáku však zakončil jen do lapačky Frodla. Na druhé straně zase Machovský čelil Gulašovi a Nedorostovi ve své těsné blízkosti. Po sérii šancí na obou stranách uspěli Pražané. Andrej Kudrna pláchl domácí obraně a zakončil svižnou střelou k levé tyči. Vrátit vedení svým barvám mohl brzy Kracík. Vykličkoval od pravé strany na střed, avšak mířil příliš vysoko. Ze stejného místa pálil v početní výhodě z první Němec, pouze však do středu branky. V témže oslabení navíc domácím ujel Smejkal, zvolil pokus mezi betony, tam místo nebylo. Festival šancí pokračoval. Stach oslovil pár kroků za modrou Němce, dělovku z první Machovský vytěsnil napůl betonem a napůl vyrážečkou, Strakovu jedovku z pravého kruhu zase řešil ramenem. To Sparta se naopak soustředila spíše na rozdmýchávání potyček před oběma brankami po odpískání. Plzeň naopak dvakrát orazítkovala tyč, když Kantner zakončil do pravé v přečíslení dva na jednoho s Gulašem, Kratěna zase do levé z pravého kruhu. Sparta byla pod těžkým tlakem, dvakrát se vymanila pouze za cenu icingu a lodivod Krupp musel sáhnout k oddechovému času. Dlouhé minuty pod plzeňským zámkem jeho tým nakonec ustál a o všem měla rozhodnout závěrečná část.

To zkusil Říčka z levé strany z první, Frodl se stihl přemístit. Za Západočechy odpověděl tvrdou ranou od mantinelu Kratěna, přestřelil. Z kruhu zase vypálil Denis Kindl, Machovský zakročil betonem. Ujala se až rána Vrány z pravé strany, kterou na ose hřiště tečoval Richard Jarůšek. Ovšem pasivně hrající Sparta vedení dlouho neudržela. Po dlouhém zámku indiáni udeřili Conorem Allenem, jenž uspěl ranou pár kroků za modrou mezi betony. Byla to jeho třetí v rychlém sledu. Pražané po inkasované brance ožili a ihned po buly pořádně vystrašil Frodla Říčka. Na druhé straně se zase natlačil až před Machovského Kantner, ten odolal, stejně jako proti dorážce Gulaše. Činil se i proti Indrákovi, který se na něj řítil sám a zkusil střelu na vyrážečku. Poměr střel se tou dobou zakulatil na čtyřicet ku dvaceti. Hosté na závěr utkání zcela rezignovali, pouze se bránili jak při oslabení. Duel tak zamířil do nadstavby.

Prodloužení načal osamocený Nedorost u pravé tyče, Machovský sklapl betony včas. Na druhé straně se až před Frodla dostali Pech s Formanem, druhém jmenovanému ale touš na brankovišti sjel z čepele. Lépe si vedl Kudrna, jenž pálil osamocený na levé straně, dorážel ještě Sill, skóre zůstalo nezměněno. Poté musel za záchranou brzdu zatáhnout Gulaš a 98 vteřin před nájezdy měli hosté výhodu přesilové hry. Tu poměrně brzy zakonči dělovkou ke vzdálenější tyči Jan Košťálek.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 2:3 po prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Eberle (Straka, J. Kindl), 46. Allen (D. Kindl) – 27. Kudrna (Klimek), 44. Jarůšek (P. Vrána, Kalina), 64. Košťálek (Blain)
Rozhodčí: Pešina, Petružálek – Lhotský, Klouček
Vyloučení: 6:6
Využití: 0:2
V oslabení: 0:0
Diváci: 6336

HC Škoda Plzeň: Frodl (Milčakov) – J. Kindl (A), Čerešňák, Allen, L. Kaňák, Pulpán, Vráblík – Kantner, Nedorost, Gulaš (C) – Stach, Kratěna, Indrák (A) – D. Kindl, Kracík, V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle – Preisinger

HC Sparta Praha: Machovský (Honzík) – Piskáček (A), Delisle, Gregorc, Košťálek, Blain, Kalina, Tomáš Dvořák – Beran, Sill, Černoch – Říčka, P. Vrána (C), Jarůšek – Buchtele, Pech (A), Forman – Smejkal, Klimek, Kudrna

Autor / zdroj: Vojtěch Honzík / hcskoda.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Zámek Vsetín zve na Konopný den

Bohatý program nejen pro dospělé, ale i děti, nabídne akce s názvem Konopný den, která proběhne v sobotu 26. října na zámku Vsetín.

Post

Džemfest hlásí vyprodáno, o poslední lístky vypukne marmeládová bitva

Oblíbený šumperský festival Džemfest jako každý rok hlásí několik dnů předem vyprodáno. Hudební fanoušci, kteří se na akci těšili a nekoupili si včas

Post

Podzimní mlsání na hradě Šternberk

V sobotu 19. října 2019 se ponese hradem Šternberk vůně dobrého jídla, neboť na tento den se připravuje gurmánský festival - PODZIMNÍ MLSÁNÍ. Stejně j

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA