SPORT / Hokej

Popis:
15.4.2019

Pardubice otočily v koncovce zápas na Kladně

KLADNO / ČESKÉ BUDĚJOVICE

Třetí barážový zápas proti Pardubicím se z kladenské strany nevyvíjel špatně, ale měl pro domácí hořký konec. Inkasovali třikrát během posledních pěti minut a prohráli 3:5.

To, že se jedná o souboj prvních dvou týmů barážové tabulky, bylo patrné hned od úvodu. Hrál se pohledný útočný hokej a hned ve druhé minutě otevřel skóre hostující Patrik Poulíček. Využil tak vůbec první šanci svého mužstva. Kladeňáci na sobě ale negativní dopad inkasované branky vůbec nenechali znát a bleskově vyrovnali. Jaromír Jágr vyslal vpřed Ladislava Zikmunda, ten se v přečíslení neunáhlil a uklidil kotouč za Kacetlova záda. A vzápětí se dostal ke stolu sám asistující Jágr. Majitel Rytířů dostal puk do mezikruží od Josefa Zajíce a šikovnou střelou rozvlnil síť. A Rytíři si vzápětí udrželi nápor i dál, přesto se už však do konce třetiny neprosadili.

Do druhé části už nastoupilo Kladno s rychlým gólovým příspěvkem! Ještě v první minutě poslal puk za Ondřeje Kacetla domácí kapitán Jakub Strnad. Hostující gólman posléze přidal ještě několik zásahů, v 25. minutě byl ale vystřídán. Mezi tři tyče se postavil Milan Klouček. Impuls týmu evidentně alespoň krátkodobě pomohl. Dynamo bylo nějaký čas v náporu, skvělého Lukáše Cikánka ovšem nepřekonalo. A v závěru třetiny to byla přehlídka neproměněných šancí. Dvojice Ladislav Zikmund – Tomáš Plekanec nevyužila přečíslení a na druhé straně se hnal k bráně Marek Hovorka. Tomáš Redlich se ale skvěle vrátil a v rozhodující chvíli mu nadzvedl hůl.

I ve třetí části se pokračovalo v nastaveném trendu a napěchovaný ČEZ stadion viděl rychlou branku. Patrik Poulíček dobře projel mezi kruhy a protečoval letící puk mimo Cikánkův dosah. Kladeňáci pak prožili pořádně horké chvíle při soupeřově přesilovce, veliký nápor ale přestáli. Dynamo ale mělo útočné choutky i nadále! Tomáš Rolinek ujel v oslabení na bránu Rytířů a hostující fanoušci už se radovali. Kotouč však propadl jen za Cikánkovu klec. Větší klid mohl domácím přidat Brendon Nash, jeho pokus ale po sražení dopadl jen shora na bránu. Necelých pět minut před koncem pak byl rozdíl mezi oběma týmy smazán. Tomáš Rolinek našel před brankou volného Rostislava Marosze, který zakončil přesně. A za chvíli mohly jít Pardubice dokonce do vedení! Ondřej Machala měl před sebou odkrytou klec, Cikánek se ale fantasticky vymrštil a puk neskutečným způsobem vytěsnil mimo tři tyče. Cikánkovo kouzlo ale nemělo dlouhého trvání. Po rychlém protiútoku sáhl Marek Hovorka do prudké přihrávky a nechytatelně tečoval kotouč do růžku brány. Kladnu už poté mnoho času nezbývalo. Proto Rytíři odvolali brankáře a zkusili zahrozit. Do odkryté klece však dopravil kotouč Marek Hovorka.

Rytíři Kladno - HC Dynamo Pardubice 3:5 (2:1, 1:0, 0:4)

Branky a nahrávky: 4. Zikmund (Jágr), 8. Jágr (Zajíc, Nash), 21. Strnad (Vampola, Redlich) – 2. Poulíček (Machala), 43. Poulíček (Horký, Porseland), 56. Marosz (Rolinek), 59. Hovorka (Eklund, Rolinek). 60. Hovorka (Rolinek)
Rozhodčí: Hejduk, Bejček – Brejcha, Jelínek
Vyloučení: 3:5 + Š. Bláha (KLA) 5 min. a do konce utkání
Využití: 0:0
Diváci: 5 200

Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Zajíc, Říha, Zelingr, Lakos, Hořava – Jágr, Plekanec, Zikmund – Redlich, Vampola, Strnad – Melka, Machač, Svedlund – Hajný, Kaut, Š. Bláha – Jelínek. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (25. Klouček) – Eklund, Holland, Mikuš, Schaus, Budík, Porseland, Nedbal – Kratochvil, Ihnačák, Sýkora – Rolinek, Dušek, Hovorka – Machala, Poulíček, Horký – Perret, Marosz, Kloz. Trenéři: Lubina, Král, Čáslava

Autor / zdroj: rytirikladno.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Cyklostezka, která byla přerušena chodníkem, se po dvou letech stane konečně celistvou

Dva roky trvalo, než se mohli dělníci vrátit na cyklostezku v centru Přerova. Trasa pro kola byla na Velké Dlážce postavena už v roce 2017, ale kvůli

Post

Ostrava podporuje nadané studenty

Již více než 20 let podporuje město ze svého rozpočtu formou stipendií nadané studenty vysokých škol, kteří mají trvalé bydliště v Ostravě.

Post

Moravskoslezský kraj zachránil pro turisty prázdninové vlaky z Bruntálu do Malé Morávky

Turisté a návštěvníci Jeseníků budou moci od letošního 5. července do 14. září využít pro své prázdninové cestování na trase z Bruntálu do Malé Morávk

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA