SPORT / Hokej

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: hcdynamo.cz
15.1.2020

Změny ve vedení HC Dynamo Pardubice

PARDUBICE

Dozorčí rada HC Dynamo Pardubice odvolala v úterý večer z pozice předsedy představenstva a generálního ředitele klubu Martina Sýkoru, který funkci šéfa klubu zastával od května 2019.

„Vzhledem k tomu, že má dozorčí rada indicie k tomu domnívat se, že Martin Sýkora hrubě porušil povinnosti vyplývající z povinností člena představenstva, především tím, že přijímal nehospodárná manažerská rozhodnutí a uzavíral nehospodárné závazky bez přiměřené garance finančního krytí, odvolala ho dozorčí rada bez nároku na odstupné,“ okomentoval odvolání Sýkory předseda dozorčí rady a zástupce majoritního akcionáře, statutárního města Pardubice, Martin Charvát.

Do pozice člena představenstva, který se vzápětí stal jeho předsedou, jmenovala dozorčí rada Ivana Čonku. Jeho hlavním úkolem bude nejen ekonomická stabilizace klubu, ale také „ozdravení“ všech procesně-právních úkonů, které klub činí.

Členem představenstva se stal také Ondřej Heřman, jehož hlavním úkolem je udržet klub v extralize, aby se reklamní slogan „70 let mezi elitou“, se kterým Dynamo vstoupilo do sezony, nestal výsměchem. Funkční období pana Heřmana bude velmi krátké, skončí 15. března na konci základní části extraligové soutěže. To proto, že Ondřej Heřman má ambici stát se strategickým partnerem a akcionářem, kterého město coby současný většinový vlastník klubu hledá.

„O pozici předsedy dozorčí rady jsem neusiloval, ale ve chvíli, kdy jsem byl týden před Vánoci zvolen, jsem si jako hlavní úkol stanovil připravit klub k prodeji, tak aby nový partner přebíral strategický podíl se všemi potřebnými informacemi, bez pomyslných kostlivců ve skříni. Proto jsem nařídil audit a analýzu smluv a povinností, které z nich pro klub vyplývají,“ vysvětlil primátor Pardubic a předseda dozorčí rady HC Dynamo Pardubice Martin Charvát.

Dozorčí rada se v úterý také jednomyslně shodla na tom, že členem představenstva zůstává Dušan Salfický.

Autor / zdroj: Iveta Koubková

DALŠÍ ČLÁNKY

SZZ Krnov postupně otestuje na COVID-19 všechny zaměstnance

Všech osm set zaměstnanců Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov absolvuje z preventivních důvodů rapid test, který detekuje přítomnost COVID-19.

Roušky pro Přerovany šijí i plavčíci a úřednice

Rouškovník v průjezdu Městské policie Přerov na Masarykově náměstí je stále v provozu. Kdo má doma přebytek ústenek a může je darovat, bude vítán.

Sběrný dvůr v Přerově se otevře na dva dny v týdnu

Sběrné dvory Technických služeb města Přerova, které byly kvůli nouzovému stavu uzavřeny, čeká částečné zprovoznění.

DNES SE STALO

DOPRAVA6. dubna 1909

byl zahájen provoz na úzkorozchodné dráze Ostrava–Karviná.

KULTURA6. dubna 1943

poprvé vyšel Malý princ, nejznámější literární dílo francouzského spisovatele a pilota Antoina de Saint-Exupéryho. Jde o jeden z nejznámějších pohádkových příběhů moderní světové literatury.

VESMÍR6. dubna 1973

NASA vypustila vesmírnou sondu Pioneer 11 určenou k průzkumu Jupiteru, Saturnu a vnějších oblastí sluneční soustavy.

POZVÁNKA OBRAZEM