SPORT / Motorsport

Brno je jedním z vrcholů sezony, říká motocyklový jezdec Pešek

BRNO

Šestnáct bodů chybí českému jezdci Lukáši Peškovi, aby se dostal do nejlepší desítky v pořadí mistrovství světa silničních motocyklů ve třídě do 250 ccm. Další krok chce 13. muž průběžného hodnocení udělat v nedělní Velké ceně České republiky, která se pojede na Masarykově okruhu v Brně.

Pešek vstoupil do letošního roku velmi dobře a dvakrát skončil sedmý. Poté jej ale postihla nemoc a jeho tým se potýkal s technickými potížemi, takže nedokázal na předchozí výsledky navázat. Přesto je zatím s průběhem své druhé sezony v kubatuře do 250 ccm spokojený. "Mám polotovární motorku, takže dostat se do desítky znamená naladit stroj a k tomu se musí sejít všechno ostatní. Myslím si, že letošní výsledky jsou pravidelně dobré, partneři jsou spokojení, protože od desátého místa jsem jen kousek," pravil člen týmu Auto Kelly - ČP.

Na brněnskou Velkou cenu se připravoval v domácích podmínkách. "Věnoval jsem se fyzičce. Na řadu přišel můj oblíbený motokros, silniční cyklistika a posilovna. Cítím se dobře a věřím, že to potvrdím. Pokud bych byl mezi deseti nejlepšími, budu spokojen," prozradil svůj cíl.

Pro Peška má závod na Masarykově okruhu mimořádný náboj. Kolem trati bude mít spoustu fanoušků, kteří jej chtějí vidět co nejvýše. Před dvěma lety se mohli společně radovat ze třetího místa ve třídě do 125 ccm. "Na jiných závodech takovou podporu nemám. Je to k nezaplacení a strašně moc se na to těším. Brno je jedním z vrcholů sezony," poznamenal třiadvacetiletý motocyklista, který dojel vloni čtrnáctý.

Kromě závodění musí Pešek myslet také na svou budoucnost. Od příští sezony se čtvrtlitry ruší, nahradí je nová třída Moto2. "Ještě nevím, jestli v příštím roce vůbec pojedu. Momentálně nemám nabídku. Ale doufám, že moji partneři se mnou budou dál a dokážeme najít místo v novém týmu Moto2," věřil Pešek.

Autor / zdroj: Mediafax

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.