SPORT / Ostatní sporty

Popis: Spiroergo bicykl.
Spiroergo bicykl.
20.8.2018

Vsetínští hokejisté testují svou výkonnost ve frýdecké sportovní ambulanci

VSETÍN / FRÝDEK-MÍSTEK

Hokejisté, fotbalisté, plavci, lyžaři, cyklisté, atleti i tanečníci, kteří potřebují vystavit lékařský posudek pro sportovní činnost, navštěvují ambulanci tělovýchovného lékařství ve frýdecko-místecké nemocnici. S blížícím se začátkem školního roku a novou sezónou jich opět přibude.

Povinnost absolvovat jednou ročně lékařskou prohlídku pro posouzení zdravotní způsobilosti sportovce se týká zejména výkonnostních a vrcholových sportovců, u kterých to stanoví vyhláška. Služeb tělovýchovné ambulance kromě individuálních sportovců využívají zejména sportovní kluby. Mezi ně patří Hokejový klub Vsetín.

„Poprvé jsme služby tělovýchovné ambulance v nemocnici využili v loňském roce, na doporučení manažera frýdecko-místeckého hokejového klubu,“ řekl Daniel Tobola, jednatel a výkonný manažer VHK Robe Vsetín. „Od roku 2017 absolvovalo povinnou každoroční lékařskou prohlídku kolem 50 našich hráčů. Výsledky vyšetření tělovýchovným lékařem nám slouží nejen jako prevence dobrého zdraví hráče, ale zároveň je to určité zrcadlo toho, jak je hráč fyzicky na hokejovou sezónu připraven. Hráči se z prohlídky vracejí spokojení, jedinou nevýhodou pro nás je vzdálenost,“ dodal jednatel vsetínského hokejového klubu.

Ambulance tělovýchovného lékařství ve frýdecko-místecké nemocnici je od roku 2016 držitelem akreditace I. stupně pro Tělovýchovné lékařství, udělené Ministerstvem zdravotnictví. Kromě preventivních programů a péče o výkonnostní a vrcholové sportovce, u kterých vyhláška stanoví povinnou lékařskou prohlídku pro posouzení zdravotní způsobilosti sportovce, se tělovýchovná ambulance zaměřuje také na sportující děti a mládež.

Ročně její lékaři vyšetří a vystaví zdravotní posudky více než jednomu tisíci sportovců. Mezi ně patří například fotbalisté z MFK Frýdek-Místek, členové Taekwondo ITF Frýdek-Místek, Plavecký oddíl Frýdek-Místek, házenkáři Sportovního klubu policie Frýdek-Místek, basketbalisté NH Ostrava, Hokejový klub Vsetín, členové oddílů bojových sportů a další.

 

Autor / zdroj: Ing. Jolana Filipová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Tři góly na Chelsea na postup Slávii nestačily

Slavia prohrála s Chelsea v Londýně 3:4, a s UEFA Europa League se tak loučí. Po bojovném výkonu v druhém poločasu odchází však sešívaní se vztyčenou

Post

Třinec vyhrál úvodní zápas v Liberci a ve finále se ujal vedení

Finálový souboj o Masarykův pohár se naplno rozhořel, úvodní bitvu hostila liberecká Home Credit Aréna. Oceláři dokázali zaskočit domácí Bílé Tygry a

Post

Příbramské hokejistky mají tah na branku

Město Příbram má řadu sportovců a klubů získávajících nejvyšší ocenění na české i světové sportovní scéně. Mezi ně patří také hokejistky HC Příbram, k

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA