SPORT / Ostatní sporty

Popis:
22.1.2019

U Městské sportovní haly v Otrokovicích se připravuje kluziště

OTROKOVICE

Nízké teploty konečně umožňují nástřik plochy parkoviště u Městské sportovní haly Otrokovice tak, že by už zítra mohla být ledová plocha využitelná k bruslení. Za příznivých klimatických podmínek se ve středu 23. ledna ráno budou moci bruslaři prohánět po kluzišti.

Rekonstrukce Městské sportovní haly a jejího okolí v minulém roce neumožnila nastříkat část plochy parkoviště, aby posloužila jako kluziště, které využívají zejména děti a mládež. Bruslaři v Otrokovicích byli odkázání na vodní nádrž Štěrkoviště. Letos se situace vrátila do starých kolejí. Parkoviště opět poslouží jako kluziště. Parkovací plocha u haly se během rekonstrukce rozšířila. „Plochu jsme rozdělili na dvě části, přičemž na jedné části vznikne kluziště a na druhé bude i nadále možné parkování pro uživatele haly,“ uvedl jednatel TEHOSu Tomáš Morys.

Konečně nastalo ochlazení s teplotami pod bodem mrazu, které umožňuje uvést do provozu venkovní kluziště. V pondělí začali pracovníci městské společnosti TEHOS provádět nástřik plochy, aby se vytvořila hladká ledová plocha a první zájemci mohli vstoupit na led. „Kvalita povrchu vždy závisí na počasí. Pokud nebude sněžit a bude dostatečně mrznout, budeme ledovou plochu udržovat tak, aby byla kvalitní co nejdéle,“ uvedl Tomáš Morys.

Provozní doba umělého venkovního kluziště není stanovena. Návštěvníci si mohou zvolit sami, kdy se za bruslením vypraví a jak dlouho ledovou plochu využijí.

„Umělá ledová plocha slouží široké veřejnosti bez jakéhokoliv poplatku. Nastříkáním umělé ledové plochy chceme předcházet nehodám, které by mohly vzniknout při snahách dětí bruslit na přírodních vodních plochách,“ uvedl starosta města Otrokovice Jaroslav Budek.

Autor / zdroj: Romana Stehlíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Příbramské hokejistky mají tah na branku

Město Příbram má řadu sportovců a klubů získávajících nejvyšší ocenění na české i světové sportovní scéně. Mezi ně patří také hokejistky HC Příbram, k

Post

3 500 ošetřených pacientů za dva roky – taková je bilance šumperské chirurgické ambulance

Na začátku roku 2017 otevřela Jesenická nemocnice v Šumperku chirurgickou ambulanci ve snaze přiblížit se místním i jejich potřebám. Po více než dvou

Post

Jičínská nemocniční lékárna bude držet o svátcích lékárenskou pohotovostní službu

Nemocniční lékárna U Brány se domluvila se soukromou lékárnou Trio na pohotovostní lékárenské službě ve státní svátky, kdy jsou dle zákona zavřeny i v

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA