SPORT / Ostatní sporty

Popis: Letošní sportovní legendě gratulovala také Adolfína Tačová, bývalá československá sportovní gymnastka, držitelka stříbrné medaile v soutěži družstev žen z LOH 1960 a LOH 1964, jedna z legend ankety.
Letošní sportovní legendě gratulovala také Adolfína Tačová, bývalá československá sportovní gymnastka, držitelka stříbrné medaile v soutěži družstev žen z LOH 1960 a LOH 1964, jedna z legend ankety.
26.4.2019

Ostrava vyhlásila sportovce roku 2018

OSTRAVA

Známe nejlepší ostravské Sportovce roku 2018 v kategoriích Nejlepší jednotlivec, Nejlepší kolektiv, Talent roku, Sportovní legenda a letos potřetí byla vyhlášena kategorie Společensky odpovědná firma. Sportovce v anketě nominuje veřejnost i sportovní kluby a komise potom doporučuje radě města vítěze jednotlivých kategorií. Jedná se již o 12. ročník této sportovní ankety.

Na slavnostním vyhlášení v Divadélku pod věží v Radnici města Ostravy ceny předali resortní náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová a předseda komise města pro sport a volný čas starosta obvodu Ostrava-Jih Martin Bednář.

Vítězové jednotlivých kategorií

Nejlepší jednotlivec: motocyklista Vojtěch Schwarz. Jezdí silniční závody motocyklů za Motosport Schwarz Reacing Team z.s., je vítězem Mezinárodního mistrovství České republiky SuperSport 300, byl stříbrný v Alpe Adria SuperSport 300 a bronzový na European Cup SuperSport 300. Úspěchem je také 31. místo na loňském World Championship SuperSport 300 v Brně.

Nejlepší kolektiv: mužský baseballový tým Arrows Ostrava. Mistři ČR 2018, získali historicky první titul v mužské baseballové extralize za 45 let existence.

Talent roku: stolní tenista Šimon Bělík. Student akademie stolního tenisu Petra Korbela, získal 6.místo ve světovém žebříčku kadetů a bronzovou medaili na MEJ 2018 ve dvouhře kadetů.

Sportovní legenda: atletka Taťána Netoličková. Legenda ostravské atletiky, která získala stříbrnou medaili na MS v atletice 1983 v běhu na 400 m a 4x400 m, halová mistryně Evropy 1984 v běhu na 400 m, držitelka stříbrné medaile na štafetě 4x400 m a bronzové medaile v běhu na 400m na ME 1982 v Athénách. V současné době ředitelka CISO a trenérka.

Společensky odpovědná firma: Adop-car a.s., dlouhodobý finanční sponzor ostravských sportovců.

Autor / zdroj: Andrea Vojkovská

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V Ostravě dojde k dalšímu omezení hazardu

Obecně závazná vyhláška o loteriích začala v Ostravě platit 1. ledna 2017. K další regulaci v Ostravě dojde od 1. července letošního roku.

Post

Nový parkovací dům v centru Hradce Králové se otevře na začátku června

Od června budou moci motoristé v centru Hradce Králové využívat nový parkovací dům Jana Gayera s kapacitou 284 parkovacích míst.

Post

Komorní scéna Aréna uvádí poslední premiéru sezóny

Čtvrtou premiérou, která uzavře sezónu 2018/2019 v Komorní scéně Aréna, je Zimní slunovrat z pera současného německého autora Rolanda Schimmelpfenniga

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA