SPORT / Ostatní sporty

Popis:
9.6.2019

Mistryně Evropy ve sportovním aerobiku jsou z Loun!

LOUNY

Česká výprava zazářila na Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku a fitness týmech, které se konalo 29.5. – 1.6. v polském Krakově. Loňská mistryně světa Adéla Citová z Juniorského klubu Louny Jitky Hofmannové vybojovala titul seniorní Evropské mistryně, který jí ve sbírce dosud chyběl, a to hned ve dvou kategoriích. Louny ale přivezly titulů mnohem víc.

Adéla Citová zajela v Polsku skvělý výkon a publikum i porotu uhranula nejen technikou, ale i choreografií a emocemi, které do své sestavy dokázala vložit. V královské kategorii dospělých žen brala zasloužené zlato a jako mistryně Evropy pojede na podzim obhajovat titul loňské mistryně světa na šampionát do Holandska. Adéla pak roli favoritky potvrdila také ve společné sestavě s Karolínou Jánskou v kategorii Senior Women Duo, v níž vybojovaly díky perfektnímu výkonu a originální choreografii druhý titul Mistrů Evropy pro Louny.

Výbornou výchozí pozici měly také lounské juniorky soutěžící v kategorii trií Leontýna Benešová, Naděžda SalačováKarolína Švecová, které se na ME nominovaly z prvních míst na všech letošních domácích soutěžích. Hned v základním kole se ale Naďa Salačová nešťastně zranila. Bolestivě vyvrknutý kotník ji hned při prvním skoku sestavy dočasně rozhodil z tempa, přesto ale sestavu dokončila a bylo z toho v základním kole skvělé 3. místo. „Díky péči báječné místní fyzioterapeutky se nám podařilo Naděnku stabilizovat tak, aby mohla na mistrovství pokračovat. Děkuju jí, že byla tak statečná a bolest překonala,“ říká k úrazu trenérka Jitka Hofamnnová. I přes komplikace skončilo lounské juniorské trio ve finále na úžasném 2. místě a domů veze titul 1. vicemistryň Evropy 2019.

Stříbro si z ME odváží také Robi Ahmad v kategorii Cadet Single Men, pro kterého to byly první velké světové závody. Po základním kole byl Robi první, ve finále pak skončil na skvělém druhém místě. „Za 1. vicemistra Evropy Robiho velmi chválím, je to skvělý úspěch,“ okomentovala výkon trenérka.

Titul 2. vicemistryně Evropy z Krakova do Loun přivezla Andrea Suchopárová, maminka stříbrné juniorky Leontýny Benešové, v kategorii Masters pro závodníky ve věkové kategorii 30+. K aerobiku se vrátila po mnohaleté pauze a hned ve velkém stylu.

Srdečně děkuji všem mým závodníkům za skvělou reprezentaci klubu, města a republiky,“ řekla po skončení ME trenérka Jitka Hofmannová, „a mé poděkování městu Louny za finanční podporu, rodičům, přátelům, Ústeckému kraji i klubu Dukla Praha, není jen formalitou. Díky této podpoře můžeme podávat výkony světové úrovně.“

Autor / zdroj: Kateřina Švobová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

O další peníze na hospodaření v lesích se na Vysočině bude moci žádat celé září

Kraj Vysočina má připravených dalších 50 miliónů korun, které v následujících měsících rozdělí mezi majitele lesů a osoby v lesích hospodařících.

Post

Na Petrově rybníce probíhají mimořádná veterinární opatření k zamezení šíření a zdolání nebezpečné nákazy

Z důvodu vyhlášení mimořádných veterinárních opatření (onemocnění - koiherpeviróza kaprů) na Petrově rybníce v Krnově je do doby ukončení platnosti to

Post

Chirurgové Slezské nemocnice rozšiřují operativu

Zcela nové druhy operací se provádí v letošním roce na chirurgických sálech Slezské nemocnice v Opavě. Současný primář chirurgie MUDr. Matúš Peteja, P

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA