EKONOMIKA / Spotřebitel

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
22.2.2019

Parkování i uložení odpadu. Zájem o platbu kartou roste

ZLÍN

Místo hledání drobných jen přiložit platební kartu. Tuto možnost využívají řidiči parkující v centru Zlína stále častěji, zhruba 20 procent plateb je bezhotovostních. Nyní Technické služby Zlín nabízejí možnost pohodlné úhrady i lidem a firmám při ukládání odpadu na skládku Suchý důl. Zkušební provoz byl zahájen tento měsíc.

„Pokračujeme ve zvyšování komfortu pro obyvatele města. Na podzim roku 2017 jsme zavedli možnost bezhotovostních plateb v parkovacích automatech, nyní stejnou služby nabízíme i na skládce Suchý důl,“ vysvětlil náměstek primátora Bedřich Landsfeld. Novou službu ocení vedle firem i domácnosti, které na skládku běžně vozí velkoobjemový odpad, například nábytek, či suť a další odpad vzniklý při rekonstrukcích bytů a rodinných domů.

Technické služby Zlín zabezpečují provoz parkovišť a parkovacích míst ve městě. Mimo jiné jde o 18 parkovacích automatů. U nich byla technologie umožňující bezhotovostní platbu zavedena zkušebně na podzim 2017. „Do půl roku vystoupal podíl plateb kartami na 13 procent, což ve srovnání s obdobnými městy zařadilo Zlín na špičku. Nyní jsme na bezmála 20 procentech a předpokládáme další růst,“ sdělil Jakub Černoch, ředitel Technických služeb Zlín.

Nové parkovací automaty přitom nabízejí také mnoho dalších funkcí, které mají potenciál pro využití v rámci konceptu Smart City. Všechny jsou napojeny prostřednictvím sítě na informační systém, Technické služby Zlín tak mají přehled o jejich stavu a v případě potřeby mohou ihned sjednat nápravu. Došlo navíc k propojení s informačním systémem Městské policie Zlín. Při správě a kontrole režimu parkování oba městské subjekty sdílí data on-line.

Autor / zdroj: Mgr. Zdeněk Dvořák

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Mezinárodní soutěžní výstava modelářů v Ostravě opět v Bělském lese

Stovky modelářů a autorů papírových „vystřihovánek“ z České republiky, ale také ze Slovenska a Polska očekávají organizátoři mezinárodní výstavy papír

Post

Kontroly hazardu v Ústeckém kraji nepolevují

Dalších třináct nelegálně provozovaných herních zařízení, tzv. kvízomatů, zadrželi v uplynulých dnech ústečtí celníci.

Post

Hradec nenašel recept na mistra ani napodruhé

Hradec nezvládl ani druhé domácí čtvrtfinále a do Brna pojede za stavu 0:2.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA