EKONOMIKA / Spotřebitel

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Pixabay
27.11.2020

Na otrokovické náměstí se vrátí prodej vánočních stromků

Otrokovice

Obyvatelé a návštěvníci města si opět po letech mohou zakoupit vánoční stromek na náměstí 3. května. Prodej se uskuteční od 27. listopadu až do 23. prosince 2020 v prostoru před Otrokovickou BESEDOU.

„Vzhledem k tomu, že tradice vánočních trhů se v Otrokovicích příliš neujala, chtěli jsme především našim obyvatelům poskytnout možnost zakoupit si kvalitní vánoční stromek v místě bydliště,“ uvedla starostka města Hana Večerková.

Stromky bude prodávat přímo pěstitel s tradicí. Pěstování vánočních stromků se zabývá již od roku 2003 a v roce 2006 se stal členem Sdružení pěstitelů vánočních stromků a zakládá si na kvalitě svých výpěstků. Stromky pěstuje na ploše přibližně 30 hektarů v oblasti Podhostýnského mikroregionu a největší část produkce tvoří jedle kavkazská a smrk pichlavý, v menší míře pak smrk ztepilý a další druhy exotických dřevin.

Pěstitel doporučuje následnou péči o stromeček

  1. Po zakoupení postavte stromek do chladna (např. na dvůr či balkon) a nechte ho zabalený v ochranné síti.
  2. Zespodu ořízněte asi 2 cm od konce (vytvoříte čerstvý řez) a stromek postavte do nádoby s vodou. Stromek přijme několik litrů vody a zůstane svěží.
  3. Pokud venku panují teploty pod bodem mrazu, přidejte do nádoby s vodou glycerin koupený v lékárně (stromek nezamrzne a lépe přijme vodu).
  4. Než přenesete stromek do vytápěné místnosti, nechtě ho aklimatizovat v nevytápěné místnosti několik hodin. Předejdete tak teplotnímu šoku, který může způsobit opadání jehličí.
  5. Je vhodné celý stromek pokropit hadicí nebo konví (příp. sprchou), jehličí totiž odebírá vláhu.
  6. V místnosti je vhodné zvlhčit jehličí 1x denně rozprašovačem.
  7. Pro lepší manipulaci můžete ochrannou síť sundat až po nasazení stromku do stojanu. Po krátké době získá stromek svůj původní tvar.
  8. Pokud si necháte spodní část stromku ofrézovat, významně se sníží schopnost stromku přijímat vodu ze stojanu.

 

Autor / zdroj: Romana Pastuszková

DALŠÍ ČLÁNKY

Po třech letech zaznamenala znojemská porodnice největší počet porodů

Porodníci znojemské nemocnice loni přivedli na svět 977 dětí. Za poslední tři roky je to nejvíce dětí. Koronavirová pandemie přímo porodnické výsledky

Otužilá mláďata u valašek

Prvním mládětem nového roku, které se narodilo v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava, je sameček plemene ovce domácí valaška. Na svět přišel

DNES SE STALO

VĚDA A TECHNIKA

19. ledna 1983

byl uveden na trh revoluční osobní počítač Apple Lisa.

HISTORIE

20. ledna 1265

se poprvé v historii sešel Anglický parlament. Svolal ho Simon de Montfort Earl z Leicesteru.

PŘÍRODA

20. ledna 1969

bylo vyhlášeno chráněné území Pod Veselovem z důvodu výskytu silně ohroženého koniklece lučního českého (Pulsatilla pratensis subsp. bohemica), který je zde relativně hojně zastoupen. Kromě koniklece se zde nachází několik dalších vzácnějších druhů rostlin.

POZVÁNKA OBRAZEM