EKONOMIKA / Bydlení

Nový Jičín prodal první parcely k výstavbě rodinných domů, devět jich ještě nabídne
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: isifa/thinkstock.com

Nový Jičín

Novojičínská radnice prodala prvních 14 parcel pro výstavbu rodinných domů v místní části Žilina. Vyhodnocování došlých nabídek na koupi pozemku mohli občané sledovat v přímém přenosu na internetu.

V žilinské lokalitě Za Školou je prostor pro výstavbu 23 rodinných domů. O zbývajících devět parcel se bude moci veřejnost přihlásit ve druhém kole nabídkového řízení. Už na jaře by mohly v dané lokalitě začít práce na výstavbě inženýrských sítí. Město je vybuduje na své náklady. Předpokládaná hodnota zakázky je 41 milionů korun.

Do nabídkového řízení na prodej 23 pozemků přišlo 85 obálek. „Jejich otevírání, hodnocení a losování muselo kvůli koronaviru a vládním nařízením proběhnou bez přítomnosti veřejnosti. Občané však mohli práci komise sledovat on-line na internetu,“ řekl místostarosta Nového Jičína Václav Dobrozemský. Výsledek řízení bude předložen radním města a po projednání na zastupitelstvu budou s vítěznými žadateli o stavení pozemek uzavřeny kupní smlouvy.

Část parcel se nabízela přímým prodejem, kdy kupujícího vybral los. U zbývajících deseti rozhodovala nejvyšší nabídnuta cena. „O některé parcely projevilo zájem až 12 uchazečů. U pěti pozemků však nebyla zaznamenána žádná nabídka. Protože každý uchazeč mohl získat jen jedno stavební místo, devět pozemků bude znovu nabídnuto ke koupi,“ vysvětlil Dobrozemský.

Radnice teď připravuje výběrové řízení na stavební firmu, která k pozemkům přivede místní komunikaci, vybuduje chodníková tělesa, parkovací plochy, veřejné osvětlení, kanalizaci a vodovod. „Už nyní plánujeme, že stávající plochu určenou pro výstavbu rodinných domů rozšíříme o plochu občanské vybavenosti. O zeleň, hřiště, parčík. Tím se komfort bydlení v této části města ještě zvýší,“ doplnil starosta Nového Jičína Stanislav Kopecký.

Autor / zdroj: Marie Machková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.